Vertiv prezentuje nowy system mikrocentrum danych typu plug-and-play dla środowisk brzegowych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, zaprezentował fabrycznie zmontowane mikrocentrum danych Vertiv™ VRC-S. Zostało ono zaprojektowane do szybkiej i prostej instalacji na brzegu sieci i w innych małych obiektach IT. Rozwiązanie Vertiv VRC-S, dostępne już w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), zawiera moduł dystrybucji zasilania (rPDU), zasilacz awaryjny UPS Vertiv™ Liebert® GXT5 z certyfikatem Energy Star 2.0, czujniki i oprogramowanie monitorujące oraz najnowszy system chłodzenia Vertiv™ VRC zamontowane w uniwersalnej szafie rack

Wybór i wdrażanie mikrocentrum danych nigdy nie było szybsze i łatwiejsze. Obecnie można tego dokonać nawet wirtualnie, dzięki naszej nowej aplikacji wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną – mówi Alex Pope, wiceprezes na region EMEA ds. zintegrowanych rozwiązań rackowych w firmie Vertiv. – Vertiv VRC-S to bardzo wydajne rozwiązanie typu plug-and-play, które może być dostarczone do klienta ze zintegrowanym zasilaczem UPS zapewniającym energię dla podstawowego i zapasowego systemu chłodzenia oraz modułem dystrybucji zasilania w szafie dla zasobów IT, zawierającym wstępnie okablowany system monitorowania, co ułatwia podłączenie do zasilania i sieci. Nowa oferta jest efektem realizacji strategii firmy Vertiv. Składa się na nią plan wprowadzania do portfolio innowacyjnych produktów oraz kontynuowania inwestycji w badania i rozwój, które stopniowo doprowadzą do wprowadzenia na rynek większej liczby mikrocentrów danych gotowych do pracy w środowiskach brzegowych.

Vertiv VRC-S jest przeznaczony do zastosowania m.in. w sklepach detalicznych i hurtowniach, transporcie, ochronie zdrowia i małym przemyśle. Dostępny jest w kilku standardowych modelach, które mogą być dostarczone w ciągu kilku dni i zainstalowane w ciągu paru godzin. Z mikrocentrum danych Vertiv VRC-S można zapoznać się wirtualnie, korzystając z najnowszej aplikacji Vertiv XR bazującej na mechanizmie rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Aplikacja ta pozwala użytkownikom na dokładne poznanie wszystkich komponentów urządzenia, a także pokazuje tryby pracy i kluczowe funkcje, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale zapewniają unikalną na rynku pełną funkcjonalność. Vertiv XR można pobrać za darmo z Google Play (Android) i Apple App Store (iOS), zaś więcej informacji na temat dostarczanych przez nią informacji dostępnych jest na stronie internetowej Vertiv.

Mikrocentra danych zostały zaprojektowane do obsługi aplikacji na brzegu sieci, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebne są zasoby obliczeniowe o dużej mocy na niewielkiej powierzchni. W przeciwieństwie do prefabrykowanych modułowych centrów danych, które są zazwyczaj większymi, samodzielnymi obiektami usytuowanymi poza głównymi budynkami przedsiębiorstwa lub w odległych lokalizacjach, mikrocentra o wielkości standardowej szafy IT można wdrożyć w każdym biurze, klinice, sklepie detalicznym lub w innej, komercyjnej lub przemysłowej przestrzeni. Vertiv VRC-S to wstępnie zaprojektowane i zintegrowane urządzenie, które gwarantuje najwyższy poziom niezawodności, wydajności i szybkości wdrożenia.

W obudowie Vertiv VRC-S zastosowano unikalny system symulujący wewnątrz szafy rack gorące/zimne korytarze. Umożliwia to wydajny przepływ powietrza i zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów. Jednostka chłodząca, zamontowana w szafie Vertiv VRC-S, została zaprojektowana specjalnie dla systemów odpowiedzialnych za przetwarzanie danych w środowisku brzegowym. Dzięki zastosowaniu wentylatorów z regulacją prędkości i kompresora o zmiennej prędkości, urządzenie dostosowuje wydajność chłodzenia do rzeczywistej potrzeby odprowadzania ciepła z systemów IT i minimalizuje w ten sposób zużycie energii. 

Dodatkowo, UPS Vertiv Liebert GXT5 z podwójną konwersją on-line gwarantuje ciągłość zasilania wszystkich zintegrowanych komponentów, w tym podtrzymanie podstawowego systemu chłodzenia o mocy 3,5 kW, jak też modułu zapasowego.  Jednostka rPDU Vertiv Geist zapewnia dystrybucję zasilania przełączaną na poziomie gniazda i zawiera oprogramowanie Vertiv Intelligence Director. Umożliwia ono zdalne monitorowanie oraz zarządzanie zasilaniem i chłodzeniem za pośrednictwem jednego adresu IP, co ułatwia sterowanie oraz konserwację prewencyjną.  

Vertiv VRC-S jest objęty trzyletnią gwarancją na cały system. Usługi instalacji i konserwacji prewencyjnej są dostępne za pośrednictwem lokalnych specjalistów i partnerów handlowych Vertiv przeszkolonych w fabryce firmy. 

Więcej informacji na temat Vertiv VRC-S oraz portfolio rozwiązań firmy Vertiv można znaleźć na stronie www.Vertiv.com/WhatsTheirEdge.   


Vertiv