Weilandt Elektronik już na polskim rynku

  Doświadczenie elektroników z firmy Weilandt Elektronik pokazuje, że przenośne kolektory danych i skanery kodów kreskowych, chociaż są bardzo wytrzymałe, ulegają usterkom często w najmniej oczekiwanych momentach. Warto być na taką okazję przygotowanym i już zawczasu poszukać sprawdzonego centrum serwisowego, które szybko i tanim kosztem naprawi uszkodzony sprzęt.

  Weilandt Elektronik to centrum serwisowe z długoletnią tradycją i niemieckimi korzeniami. Po prawie 20 latach funkcjonowania na rodzimym rynku, firma otworzyła się na potrzeby klientów w Polsce i we wrześniu 2008 roku powstała nowa placówka na terenie Lublińca. Weilandt Elektronik jest niezależnym od producentów centrum serwisowym oferującym naprawy i serwis pogwarancyjny mobilnych terminali i skanerów. Niezawodne działanie firmy zaowocowało uznaniem jej przez renomowanych producentów jako partnera serwisowego. Dzięki temu Weilandt Elektronik zyskał kwalifikację i możliwość wykonywania usług jako centrum napraw.

  Weilandt Elektronik posiada reputację centrum serwisowego, które na pierwszym miejscu stawia potrzeby klientów i jakość wykonywanych zadań. Weilandt Elektronik oferuje pełen wachlarz usług, od naprawy urządzeń, po wypożyczanie, skup, obsługę serwisową, pogwarancyjną i stałą pomoc techniczną. Zespół pracowników zatrudnionych w firmie to najlepsi specjaliści w branży, począwszy od dyplomowanych inżynierów, doświadczonych elektrotechników, a skończywszy na wykwalifikowanych pracownikach magazynu. Centrum serwisowe jest gotowe, aby przyjąć i sprostać każdemu wyzwaniu. Możliwe jest to dzięki najnowocześniejszym urządzeniom pomiarowym, testowym i narzędziom.

  Na popularność Weilandt Elektronik wskazują również liczby. Rocznie przez ręce fachowców przewija się ponad 30 tysięcy urządzeń. Wśród nich znaleźć można kolektory danych, inwentaryzatory, przenośne terminale danych, skanery ręczne (zarówno wsadowe, tzw. „Batch”, jak i radiowe, bezprzewodowe tzw. „RF”), skanery kodów kreskowych oraz wiele innych urządzeń znanych marek i producentów, w tym między innymi: Motorola, Symbol Technologies, Unitech, Psion Teklogix, HHP Hand Held Products, Höft&Wessel, Datalogic, Telxon, PSC, Denso, Infos, Metrologic, Casio, LXE, Intermec, Norand, Zebra oraz wiele innych.

  Klientów Weilandt Elektronik znaleźć można w branżach, które swoje działanie opierają na przenośnych urządzeniach do przetwarzania danych. Z usług serwisu korzystają przedsiębiorstwa logistyczne, przedstawicielstwa handlowe, organizacje serwisowe, firmy badające opinie konsumenckie, zajmujące się handlem hurtowym czy detalicznym, służby porządkowe, także instytucje państwowe. Warunkiem ich skutecznego działania są niezawodnie funkcjonujące i zawsze dostępne urządzenia, z których korzystać można o każdej porze i w każdych warunkach. Co jednak, gdy urządzenie zawiezie? Dzięki Weilandt Elektronik firmy te bez problemu i większych formalności mogą oddać uszkodzony sprzęt i mieć gwarancję, że trafi on w ręce najlepszych specjalistów.

  – Zdarzają się takie zamówienia, kiedy w krótkim czasie potrzebna jest naprawa setek terminali. Gdy ważna jest szybkość, żadna poprzeczka nie jest dla nas zbyt wysoka. W ten sposób dowodzimy, że jesteśmy kompetentni, zawsze przygotowani i gotowi spełnić najbardziej wymagające oczekiwania klienta – mówi Bogusz Schubert z Weilandt Elektronik. – Często nasza rola nie ogranicza się tylko do naprawy sprzętu. W ramach wyjątkowych akcji podejmowanych przez klienta dostarczamy urządzenia do wskazanej placówki. Jako przykład można przytoczyć sytuację, kiedy kontrahent przeprowadza inwentaryzację, czy przejęcie firmy i nie posiada odpowiedniej liczby urządzeń. Wtedy pracownicy Weilandt Elektronik kompletują potrzebny sprzęt, dostarczają do danej placówki i odbierają po skończonej akcji – wylicza Bogusz Schubert. – Całość tego procesu wspierana jest też przez naszą infolinię serwisową.

  Weilandt Elektronik prowadzi także skup i sprzedaż używanego sprzętu. Każde urządzenie przechodzi profesjonalny proces odnowy, po którym wszystkie elementy oprzyrządowania poddawane są kontroli i testom końcowym przy wykorzystaniu efektywnych systemów diagnostycznych. Bogusz Schubert przekonuje: – Używany inwentaryzator może być tak samo dobry jak nowy. Profesjonalnie odnowione kolektory danych mogą jeszcze długo konkurować z nowymi i posiadać tą samą jakość i wydajność.

  Firma na wszystkie wypożyczone, sprzedane i naprawione elementy udziela 12-miesięcznej gwarancji. Dodatkowo, co warte podkreślenia, klient ma możliwość skorzystania z tzw. gwarancji beztroskiej. Platin Care jest dodatkowym zabezpieczeniem, że nawet po wygaśnięciu pierwotnej gwarancji, firma podejmie się naprawy szybko, bez zbędnych formalności i stałym kosztem.

  Weilandt Elektronik wykonuje wszystkie zadania związane z serwisem, logistyką i zarządzaniem. Nie tylko naprawia uszkodzony sprzęt, ale również dba o jego prawidłowe działanie i aktualizowanie (włącznie z software oraz akcesoriami). Zgodnie z wytycznymi klienta Weilandt Elektronik troszczy się także o konfekcjonowanie i terminowe dostarczenie skanerów, transport do poszczególnych miejsc zastosowania i transport powrotny oraz związane z tym zarządzanie zasobem urządzeń przy pomocy nowoczesnych systemów IT. – Nasi klienci mają świadomość, ile warte są te urządzenia oraz że staranne obchodzenie się z nimi pomaga w zachowaniu tej wartości. Dlatego też niektórzy z naszych zleceniodawców wybrali nas na partnera outsourcingowego, oddając całość zasobów urządzeń Auto ID pod naszą opiekę – tłumaczy Bogusz Schubert.

  W Polsce Weilandt Elektronik znaleźć można w Lublińcu przy ulicy Plebiscytowej 26. Więcej szczegółów o firmie znajduje się na stronie www.weilandt-elektronik.pl.