Włosi zainwestują w Kutnie

    Za 96 mln zł włoska firma Lampre zbuduje i otworzy zakład produkujący blachy do sprzętu AGD. Na miejsce nowej inwestycji wybrała kutnowską podstrefę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przewidywane docelowe zatrudnienie ma wynieść 100-120 osób.

    We wrześniu br. zakończyła się procedura uzyskania zezwolenia na działalność w ŁSSE podstrefa Kutno przez włoskiego producenta, oficjalne wydanie zezwolenia ma nastąpić wkrótce. Nowy zakład ma powstać w przeciągu dwóch lat. 

    Kutno na lokalizację swoich przedsięwzięć wybrało już 14 inwestorów, co oznacza, że jest to druga podstrefa po Łodzi, jeśli chodzi o ilość pozyskanych inwestycji. Wartość projektów zrealizowanych przez firmy przekroczyła pół miliarda złotych, a deklarowane zatrudnienie do 2010 roku może wynieść ponad 1000 nowych miejsc pracy. Dotychczas pracę w funkcjonujących na terenie strefy firmach znalazło ok. 550 osób.

    Na obszarze podstrefy Kutno produkcję uruchomiły firmy: Kofola (Czechy), DS Smith (Wielka Brytania), Fuji Seal (Japonia), Sirmax (Włochy), PolyOne (USA) i Libner Polska (Francja). W fazie budowy znajdują się zakłady firm UMA Investments/ spółka zależna firmy Kellogg’s (USA) oraz PrintPack (USA). Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych przez następujących inwestorów: Tesalca (Hiszpania), Profilpas (Włochy), K-Flex (Włochy), C.Hartwig (Polska) i Enginova (Hiszpania).