Konferencja Użytkowników Systemów B&R

    W Hotelu „Magda” w Licheniu Starym odbyła się IV Konferencja Użytkowników Systemów B&R.

    Celem konferencji było przekazanie gościom nowych informacji z zakresu systemów automatyzacji B&R i utrwalenie wcześniej poznanych rozwiązań. Przedstawiono m.in. nowości produktowe: falowniki ACOPOSinverter, Power Panel PP65, komputery przemysłowe wyposażone w nowy procesor Intel® Atom™. Inżynierowie aplikacji przedstawili nową wersję oprogramowania Automation Studio 3.x, szczególnie podkreślając jego zalety w obszarze wizualizacji, diagnostyki systemu i zarządzania projektem poprzez np. kontrolę wersji. 

    Uczestnicy konferencji z  zainteresowaniem wysłuchali również wykładów firm zewnętrznych: dr inż. Stanisław Kowalewski z firmy Elokon przedstawił problematykę bezpieczeństwa maszyn, dr inż. Krzysztof Pietrusewicz z Zachodnipomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (dr inż. Krzysztof Pietrusewicz jest jednym z redaktorów magazynu Control Engineering Polska) zaprezentował projekt badawaczo-rozwojowy O.C.E.A.N, nagrodzony Złotym Medalem Targów Poznańskich w roku 2009 (prototyp obrabiarkowego zespołu posuwowego z napędami liniowymi sterowanego w dwóch osiach z ukladu CNC o otwartej architekturze), natomiast Bartosz Pachelski z firmy CoNStel omówił doświadczenia firmy B&R w transporcie szynowym i kolejowym.

    Organizatorzy jesiennego spotkania B&R, jak co roku, zadbali także o to, by przyswojenie wiedzy było jak najbardziej efektywne oraz przyjemne i zorganizowali konferencję w formie Turnieju B&R. Uczestnik rejestrował się na konferencji przy pomocy elektronicznego klucza sprzętowego B&R, który następnie służył do identyfikacji danej osoby w kolejnych etapach Turnieju. Uczestnicy mogli zdobywać punkty za poszczególne etapy konferencji: udział w wykładach, test wiedzy B&R, zdobycie I, II, i III miejsca w towarzyszących konferencji zespołowych i indywidualnych zajęciach sportowych. Finałem Turnieju był quiz, z zakresu wiadomości prezentowanych podczas wykładów konferencji. Zwycięzcom wręczono cenne nagrody i dyplomy.