Woodward otwiera nowy zakład pod Krakowem

    Firma Woodward Governor Company poinformowała 6 maja 2010 r. o oficjalnym otwarciu nowego zakładu położonego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Niepołomicach pod Krakowem.

    Firma Woodward jest obecna w Krakowie od 2005 r. Pod koniec 2008 r. Woodward Governor Poland Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na budowę nowego zakładu, którą rozpoczęto w kwietniu 2009 r. Całkowita powierzchnia budynków to około 6 500 m2, na którą składają się powierzchnia produkcyjna oraz biurowa i pracownie inżynierskie. Aktualnie polski zakład zatrudnia ponad 110 osób i dysponuje dalszym potencjałem rozwojowym.

    – Nasz nowy zakład pod Krakowem to inwestycja w regionie, w którym obecność przyczyni się do wzrostu konkurencyjności firmy Woodward na rynku światowym dzięki talentowi i energii pracowników w nim zatrudnionych – powiedział Tom Gendron, prezes i dyrektor generalny firmy Woodward, uczestniczący w uroczystości oficjalnego otwarcia zakładu.

    Firma Woodward jest projektantem, producentem i dostawcą usług z zakresu kontroli i optymalizacji energii, które kieruje do przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, przemysłu obronnego, producentów i dystrybutorów energii elektrycznej oraz transportu.