W.P.S. rozwija działalność w mieleckiej SSE

    Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP SA) wydała kilka dni temu dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. Łączna wartość zadeklarowanych inwestycji to 27,7 mln zł, zatrudnienie w strefie ma wzrosnąć o co najmniej 37 osób.

    Jednym z inwestorów jest firma W.P.S. sp. z o.o., która kosztem 22 mln zł zrealizuje na terenie strefy nowy projekt inwestycyjny – zbuduje halę i zakupi maszyny do produkcji korpusów osi stosowanych w pojazdach i maszynach rolniczych. Deklarowane zatrudnienie wynosi 12 pracowników, zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 r.

    W.P.S. prowadzi działalność gospodarczą w Podstrefie Zagórz na podstawie zezwoleń wydanych w 2006 i 2011 r. Jest producentem felg stalowych dla branży rolniczej oraz hamulców i szczęk hamulcowych. Dzięki współpracy z grupą ADR, która specjalizuje się w produkcji osi i zawieszeń, wyroby spółki dystrybuowane są na rynki Unii Europejskiej oraz do Rosji, Brazylii i Australii.

    Drugim inwestorem na terenie SSE Euro-Park Mielec jest Zakład Produkcyjno-Handlowy SIATEX Artur Fert, który uruchomi produkcję siatek ogrodzeniowych oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

    źródło: ARP SA