Współpraca RWE z Harting

    Grupa RWE jest koncernem energetycznym, który prowadzi dynamiczne prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie mobilności elektrycznej. Obecnie, firma pracuje nad stworzeniem sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Złącza do „pompowni przyszłości” będą dostarczane przez firmę HARTING.

    Jest rzeczą oczywistą, że rozwijanie współpracy pomiędzy RWE i HARTING w tym zakresie musi odbywać się w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania. Osiągnięcie takich rozwiązań będzie możliwe dzięki uzupełnieniu produktów oferowanych przez HARTING, które cechuje wyjątkowa wytrzymałość, wielokrotność stosowania, bezpieczeństwo obsługi w trudnych warunkach środowiskowych oraz odporność mechaniczna, o właściwości charakterystyczne dla branży mobilności elektrycznej. W rezultacie powstanie produkt wyróżniający się innowacyjną konstrukcją i sposobem obsługi. Jednym z przykładów takich innowacyjnych rozwiązań może być znaczne zmniejszenie docisku zestyków, w istotny sposób ułatwiające obsługę. Dzięki wygodzie użytkowania, co w tym przypadku wiąże się z intuicyjnością obsługi, projekt uzyskał akceptację.

    “Działalność naszej firmy oparta jest głównie na produkcji złączy i połączeń kablowych. Od wielu lat jesteśmy liderem i pionierem na rynku,  a nasze bogate doświadczenie pragniemy wykorzystać we współpracy z RWE Nie mam najmniejszych wątpliwości, że mobilność elektryczna to przyszłość! Kable ładujące HARTING oraz dostosowane do nich przyłącza, w które wyposażone zostaną punkty ładowania samochodów elektrycznych, dzięki nowoczesnej konstrukcji, wytrzymałości oraz niezawodności rozwiązań zapewnią łatwość obsługi. Jesteśmy naprawdę dumni, że zostaliśmy wybrani przez RWE jako partner w tak nowatorskim i społecznie ważnym projekcie”, powiedział Phillip Harting, starszy wiceprezes Connectivity & Networks, na konferencji prasowej podczas RWE Roadshow w Berlinie.