Zamet Budowa Maszyn dla Instytutu Metali Nieżelaznych

    Spółka Zamet Budowa Maszyn należąca do Zamet Industry – dostawcy wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych – podpisała umowę z Instytutem Metali Nieżelaznych na dostawę, montaż i uruchomienie linii odlewniczej stopów magnezu. Wartość umowy wynosi 3,5 mln zł.

    Zamówiona przez Instytut Metali Nieżelaznych, Oddział Metali Lekkich w Skawinie, linia produkcyjna będzie pierwszym ciągłym odlewem magnezu zainstalowanym w Polsce. Zakończenie zamówienia zaplanowano na koniec października 2011 roku.

    „Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji umów takich, jak ta zawarta z Instytutem Metali Nieżelaznych. Korzystamy z własnego biura konstrukcyjnego, współpracując przy tym z firmami z zagranicy, w tym przypadku z austriacką HPI. Z polskimi kontrahentami współpracujemy konsekwentnie od wielu lat. Dostawy i usługi są realizowane w sposób systematyczny, zarówno w zakresie sprzedaży nowego sprzętu, jak i modernizacji wyposażenia. Mamy nadzieje, że powrót koniunktury będzie wyraźnie widoczny w naszych wynikach” – mówi Wojciech Wrona, prezes zarządu Zamet Industry SA.

    Zakres dostaw na rzecz Instytutu Metali Nieżelaznych obejmie pionową maszynę odlewniczą, piec do topienia i dozowania stopów magnezu o pojemności max.150 kg oraz żuraw z elektrowyciągiem o udźwigu min. 250 kg. Ponadto, Zamet Budowa Maszyn zajmie się wykonaniem systemu wody chłodzącej w obiegu zamkniętym oraz instalacją odciągową i wentylacyjną znad linii. Maszyna odlewnicza wraz z współpracującym piecem umożliwi odlewanie wlewków okrągłych o średnicy 100 mm i 160 mm oraz długości max 2000 mm w atmosferze gazów ochronnych.

    Zamet Budowa Maszyn SA jest jednym z większych producentów i dostawców wyposażenia hut, walcowni i zakładów przetwórstwa metali nieżelaznych w kraju. Firma zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem zarówno pojedynczych urządzeń jak i całych ciągów technologicznych. W ofercie spółki znajdują się m.in. maszyny i linie dla przetwórstwa miedzi oraz aluminium. Ponadto, Zamet Budowa Maszyn oferuje maszyny i urządzenia hutnicze oraz dla przemysłu przetwórstwa stali, jak również elementy hydrauliki siłowej, a także prowadzi remonty i modernizacje takich urządzeń. Firma współpracuje z hutami w Polsce, zajmując pozycję znaczącego dostawcy w branży. Do kluczowych kontrahentów Zametu należą: Huta Batory, Huta Łabędy oraz Huta Częstochowa, z którymi spółka prowadzi stałą współpracę.