Ponetex Logistics zwraca 100% palet

  Ponetex Logistics wprowadził nową usługę „100% zwrot palet”. Oznacza to przeniesienie uciążliwego systemu zarządzania paletami na operatora logistycznego oraz gwarancję zwrotu całości opakowań zleconych do przewozu.

  System wdrożony przez Ponetex Logistics obejmuje ewidencję, odbiór palet przy dostawie, selekcję opakowań znajdujących się w obrocie, a następnie 100-procentowy zwrot palet nadanych przez klienta.  W praktyce oznacza to przeniesienie odpowiedzialności związanej ze zwrotem i ewidencją palet z firmy zlecającej na operatora. – Standard rynkowy zwrotu opakowań to zaledwie 80–85% i to obowiązkiem klienta jest kontrola tego salda – tłumaczy Agnieszka Frączek, kierownik ds. rozwoju i marketingu w Ponetex Logistics. Tymczasem wprowadzona usługa to nie tylko oszczędność czasu klienta, ale jednocześnie gwarancja 100-procentowego zwrotu nadanych palet.

  Jak zauważa Monika Sokalla, pełnomocnik zarządu ds. systemów zarządzania jakością z Ponetex Logistics, wprowadzenie nowej usługi to odpowiedź na potrzeby klientów: – Wielu z nich wskazywało na konieczność poprawy systemu zarządzania paletami.

  Nowy system dedykowany jest klientom drobnicowym w ruchu krajowym i międzynarodowym. Usługa dotyczy wyłącznie palet EURO, płaskich drewnianych, spełniających kryteria określone w karcie UIC 435-2

  (PN-M-78216), wyprodukowanych przez jednostki posiadające uprawnienia nadane przez UIC. W usłudze „100% zwrotu palet” za ewidencję i ewentualne zastrzeżenia odbiorcy związane z jakością palet odpowiada Ponetex Logistics.

  www.ponetex.com.pl