Zamiatarka KM 105/100 R nagrodzona Złotą Miotłą 2013

    Na międzynarodowych targach INTERCLEAN skierowanych do przedstawicieli z branży utrzymywania czystości, które odbyły się w dniu 23-26 kwietnia 2013 w Warszawie,  międzynarodowe jury wybrało zwycięzcę. Zamiatarka  KM 105/100 R, została nagrodzona Złotą Miotłą 2013 w kategorii maszyn, akcesoriów i komponentów.

    Nowa zamiatarka KM 105/100 R to urządzenie innowacyjne pod wieloma względami. Maszyna jest wzorcowym przykładem zastosowania w pełni innowacyjnych i nowoczesnych systemów. Urządzenie wyposażone jest w system filtracyjny TACT, który podczas pracy w pełni automatycznie oczyszcza filtr, co znacznie wydłuża jego żywotność. System samonastawnej szczotki umożliwia dopasowanie szczotki do zamiatanej powierzchni. Operator ma możliwość wyboru pomiędzy 3 różnymi rodzajami docisku, w tym modułu eco!, który gwarantuje wysoce ekonomiczną eksploatację. Nowością jest umiejscowienie szczotki głównej pomiędzy tylnymi kołami zamiatarki, co zapobiega uszkodzeniu szczotki przy pokonywaniu przeszkód (np. progów zwalniających) oraz zwiększa żywotność i bezawaryjność zamiatarki.  Dodatkowo konstrukcja maszyny umożliwia zamiatanie narożników w zaledwie 3 przejściach dzięki promieniowi skrętu do 2 m co znacznie zwiększa efekty i skraca czas zamiatania.

    Wprowadzeniu na rynek urządzenia przyświecała m.in. idea znacznego uproszczenia i zwiększenia bezpieczeństwa obsługi oraz stworzenia zamiatarki „skrojonej na miarę” pod konkretnego klienta (możliwy konfigurator). Uproszczeniu obsługi, a zarazem zapobieganiu błędom i nadużyciom ze strony operatora urządzenia służy pokrętło obsługowe Easy oraz  System Inteligentnych Kluczy (KIK), za pomocą którego różnym osobom przydzielane są różne uprawnienia w zależności od koloru posiadanego klucza (żółty przeznaczony jest dla obsługi, szary dla kierownika obiektu, a czerwony dla serwisanta).  

    Dla firmy Alfred Kärcher GmbH & Co KG innowacyjność jest nadal jednym z najważniejszych czynników rozwoju. Ponad 80% urządzeń oferowanych przez firmę jest obecnych na rynku nie dużej niż 5 lat , a nowatorskie rozwiązania technologiczne opracowane przez ponad 600 inżynierów i techników Kärcher zostały objęte już ponad 1000 patentami.

    www.karcher.pl