Zasilacze 3AC 40A: QUINT4-PS/3AC/24DC/40 o najwyższej funkcjonalności dające pełną kontrolę nad aplikacją

QUINT POWER wyróżnia się innowacyjnymi funkcjami.

Zasilacze serii Quint4 mają zintegrowany interfejs NFC umożliwiający ich parametryzację za pomocą urządzeń mobilnych lub komputera. Dzięki temu rozwiązaniu można dokładnie dostosować wartości progowe komunikatów sygnalizacyjnych i charakterystykę wyjściową zasilacza do potrzeb instalacji.
Kolejną zaletą jest możliwość skopiowania ustawień. Po wykonaniu parametryzacji zasilacza ustawienia mogą być w łatwy sposób przeniesione na inne urządzenia za pomocą specjalnej aplikacji lub oprogramowania. Ponadto przyciski regulujące napięcie wyjściowe można zablokować a konfigurację zabezpieczyć hasłem, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.
• TECHNOLOGIA SFB – SELEKTYWNE WYZWALANIE WYŁĄCZNIKÓW INSTALACYJNYCH
Ważnym atutem 4. generacji zasilaczy Quint jest ich rezerwa mocy. W przypadku wystąpienia zwarcia po stronie wtórnej zasilacza 3AC 40A technologia SFB dostarczy więcej niż 5-krotność prądu znamionowego 215 A przez 15 ms, co pozwoli na selektywne i magnetyczne wyzwolenie wyłącznika nadmiarowo-prądowego w uszkodzonym obwodzie, podczas gdy reszta podłączonych równolegle do zasilacza odbiorów będzie pracowała dalej bez żadnej przerwy w zasilaniu. Zapewnia to niezawodną i tanią ochronę 24 V obwodów DC. W zależności od indywidualnych potrzeb technologia SFB może zostać wyłączona.
• ŁATWA ROZBUDOWA SYSTEMU
Przy rozbudowie instalacji można wykorzystać statyczną rezerwę mocy zasilacza Quint4. W przypadku modelu 3AC 40A statyczna rezerwa mocy pozwala w sposób ciągły przeciążyć zasilacz i pracować jako model 45A. Informacja o takiej pracy może zostać wysłana przez wyjście sygnalizacyjne, dzięki czemu użytkownik ma świadomość, że system pracuje pod dużym obciążeniem, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo czasu na podjęcie odpowiednich działań. W rezultacie rozbudowa instalacji może być w dowolnym czasie bezpiecznie wykonana. Drugim czynnikiem, który może prowadzić do spadku napięcia wyjściowego a w konsekwencji do przestojów, jest załączanie odbiorników o wysokim prądzie rozruchowym lub gdy jednocześnie uruchamia się kilka odbiorników 24 V. Dzięki dynamicznej rezerwie mocy Quint4 jest w stanie dostarczyć 60A przez pięć sekund. Dlatego zamiast np. zasilacza 60 A wystarczy nam zasilacz 40 A o szerokości zaledwie 120mm.
Nowy model 3AC niweluje prąd rozruchowy co pozwala na bezpieczny start po wyłączeniach/przerwach i pozwala użyć więcej modułów na jeden bezpiecznik bez jego niepożądanego zadziałania. Model trzyfazowy ma możliwość pracy bez jednej fazy. Czwarta generacja mocnych zasilaczy QUINT POWER zapewnia dzięki nowym funkcjom maksymalną dyspozycyjność systemu.
• FUNKCJA PREWENCYJNEGO MONITOROWANIA
Zaawansowana funkcja prewencyjnego monitorowania zapewnia szybkie wykrycie krytycznych sytuacji. Sygnalizacja realizowana jest poprzez diody LED na przednim panelu i wyjścia sygnalizacyjne.