Zebra wprowadza na rynek komputer mobilny MC9300 – narzędzie dostosowane do potrzeb gospodarki na żądanie

Nowe urządzenia oferują udoskonalone rozwiązania poprawiające wydajność i produktywność w środowiskach przemysłowych

Firma Zebra Technologies, lider na rynku komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych, oferujący również oprogramowanie i usługi zapewniające widoczność zasobów firmy w czasie rzeczywistym, zaprezentowała wytrzymałe rozwiązania oparte na systemie Android™: komputer mobilny MC9300 oraz komputer z ekranem dotykowym TC8300. MC9300 to przenośne urządzenie klasy korporacyjnej z bestsellerowej serii MC9000. Dzięki niemu firmy mogą zmodernizować swoje technologie mobilne, aby sprostać rosnącym wymaganiom branży e-commerce. Model umożliwia również skrócenie czasu szkoleń pracowników, przyspieszenie realizacji zamówień i poprawę jej dokładności, a także zwiększenie wydajności o nawet 10 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami.

Komputer mobilny MC9300 został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności pracowników magazynów mających kontakt z klientem, działów produkcji, logistyki i zapleczy. Urządzenie doskonale sprawdza się w przy zarządzaniu zapasami, przyjmowaniu i alokacji dostaw, obsłudze zwrotów, procesie cross-docking, kontroli jakości, monitorowaniu części oraz zastosowań związanych z audytami cen. Model, wyposażony w zaawansowaną technologię skanowania, pozwala odczytywać kody DPM, oznaczenia mikroudarowe i laserowe. Umożliwia także szybkie rejestrowanie kodów 1D i 2D w niemal każdych warunkach z odległości nawet 20 metrów, co zapewnia elastyczność podczas skanowania elementów w małych pojemnikach i umieszczonych na paletach na najwyższych poziomach w magazynach. Urządzenie zostało wyposażone w baterię PowerPrecision™+ o pojemności 7000 mAh i najdłuższej żywotności w swojej klasie, dzięki czemu umożliwia poprawę wydajności pracowników oraz skrócenie przestojów w pracy.

Grupa produktowa MC9300 to najbardziej wytrzymała platforma w ramach oferty Zebra i jednocześnie najbardziej wytrzymałe urządzenie w swojej klasie. Komputer MC9300 jest wodo- i pyłoszczelny oraz odporny na upadki. Aby sprostać pracy w środowiskach wymagających składowania w chłodni, model został wyposażony w system ogrzewaczy i baterię odporną na mróz, dzięki czemu komputer nie zamarza. Dostępny jest również model C1D2 przeznaczony do użytku w niebezpiecznych warunkach.

„Od 2003 roku sprzedano ponad 3,2 mln komputerów mobilnych MC9000. Zebra udoskonaliła swoje najlepsze i najpopularniejsze urządzenie mobilne klasy korporacyjnej, oferując przedsiębiorstwom możliwość łatwej migracji z systemu Windows do platformy Android. Dopracowaliśmy ergonomię i dodaliśmy ponad 20 nowych funkcji, rozszerzając zakres zastosowań i poprawiając wydajność akcesoriów, wygodę i łatwość obsługi, wytrzymałość, elastyczność pozyskiwania danych i zarządzanie urządzeniem” – komentuje Joe White, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań mobilnych dla przedsiębiorstw w firmie Zebra Technologies.

UDOSKONALONY MODEL Z KULTOWEJ SERII MC9000

MC9300 ma dobrze znaną użytkownikom konstrukcję, ale jest wydajniejszy od innych modeli z tej samej serii. Działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android i oferuje fizyczne przyciski klawiatury oraz pełny ekran dotykowy. Komputer wyposażono w 4,3-calowy ekran dotykowy, który jest zabezpieczony wytrzymałą powłoką Gorilla Glass™, a także sześć klawiatur pomocniczych, co umożliwia uruchomienie różnych aplikacji biznesowych wymagających obu metod wprowadzania danych. Urządzenie posiada najnowszy układ Qualcomm™, który obsługuje rozszerzalną platformę do projektowania aplikacji i zapewnia co najmniej dwie aktualizacje systemu Android, co znacznie obniża całkowity koszt posiadania. MC9300 został wyposażony w opcjonalny przedni i tylny aparat fotograficzny, który umożliwia wykonywanie bardzo szczegółowych zdjęć i filmów wideo w celu udokumentowania stanu i potwierdzenia zgodności.

Firma Microsoft planuje zakończyć wsparcie urządzeń Windows® Embedded Handheld/CE 7 w 2020 i 2021 roku. Komputer MC9300 to narzędzie umożliwiające przejście ze starszych urządzeń z systemem Windows na urządzenia z systemem Android. Na komputerze MC9300 wstępnie zainstalowano aplikację Terminal Emulation (TE) wykorzystującą graficzne możliwości urządzenia, ale obsługującą również tradycyjny „zielony ekran”, co ma ułatwić migrację i skrócić czas wdrożenia nowych rozwiązań.

MC9300 jest dostępny z pakietem Mobility DNA™ firmy Zebra obejmującym aplikacje dla użytkowników końcowych, narzędzia programistyczne i rozwiązania, które zmieniają system Android w system operacyjny klasy korporacyjnej. Dzięki temu firmy mogą uzyskać maksymalny zwrot z inwestycji w urządzenia mobilne firmy Zebra, zwiększając wydajność pracowników, upraszczając zarządzanie, poprawiając bezpieczeństwo, ograniczając liczbę szkoleń i skracając czas wdrożenia. Dzięki umowie serwisowej Zebra OneCare® przedsiębiorstwa mogą korzystać z oprogramowania zabezpieczającego LifeGuard dla systemu Android firmy Zebra, które zapewnia aktualizacje zabezpieczeń w cyklu dopasowanym do cyklu życia sprzętu komputerowego w przedsiębiorstwie, ułatwia zmianę systemu operacyjnego i wydłuża czas korzystania z inwestycji mobilnych.

Firma Zebra przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. Dlatego komputer MC9300 został zaprojektowany z myślą o wydłużonym cyklu życia komponentów i baterii, by niezawodnie służyć organizacjom przez wiele lat. Zakładając strategię ponownego użycia, a nie wymiany urządzenia, Zebra zapewniła MC9300 kompatybilność ze starszymi rozwiązaniami, dzięki wyposażeniu w odpowiedni adapter do ładowania. Pozwala to również na zredukowanie ilości odpadów elektronicznych.

FIRMA ZEBRA WPROWADZA KOMPUTER Z EKRANEM DOTYKOWYM – TC8300

Nowy komputer TC8300 opiera się na tym samym innowacyjnym schemacie i ma tę samą konstrukcję, co urządzenie TC8000. Został zoptymalizowany, aby ułatwić przedsiębiorstwom zwiększenie produktywności i usprawnienie obsługi aplikacji do rzeczywistości rozszerzonej. Aby wydłużyć cykl życia urządzenia, wyposażono je w ten sam układ Qualcomm, co komputer MC9300. TC8300 jest dostępny z pakietem oprogramowania Mobility DNA i obsługuje rozwiązanie LifeGuard dla systemu Android oraz funkcje DPM.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • MC9300 to kolejna, udoskonalona wersja bestsellerowego komputera mobilnego klasy korporacyjnej. Dzięki urządzeniu przedsiębiorstwa mogą zmodernizować swoje rozwiązania mobilne, by sprostać rosnącym wymaganiom branży e-commerce. Urządzenie pozwala również skrócić czas szkoleń, przyspieszyć realizację zamówień i poprawić jej dokładność oraz zwiększyć wydajność o nawet 10 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami.
  • Komputer mobilny MC9300 umożliwia łatwe przejście ze starszego systemu Windows na system Android. Jest sprzedawany z pakietem oprogramowania Mobility DNA, rozwiązaniem zabezpieczającym LifeGuard for Android i wstępnie zainstalowaną aplikacją TE do obsługi „zielonego ekranu”, dzięki czemu wdrożenie przebiega szybko i bezproblemowo.
  • Firma Zebra zaprezentowała również nowy wysokowydajny komputer z ekranem dotykowym TC8300, który pozwoli firmom poprawić produktywność pracowników i zapewni im wgląd w czasie rzeczywistym w działania biznesowe w środowiskach przemysłowych.


Źródło: ZEBRA