Zwyciezcy w kategorii Utrzymanie Ruchu/Zarządzanie

LOCTITE Fixmaster Magna Crete 7257

Henkel Polska

LOCTITE 7257 – mimo że służy do regeneracji i napraw posadzek, ścian, zbiorników itp. – wykonanych z betonu – ściśle wpasowuje się w szeroką ofertę „chemii dla utrzymania ruchu”. Wżery korozyjne w zbiornikach betonowych, uszkodzenia posadzek, ciągów komunikacyjnych – to normalne zjawiska w zakładzie przemysłowym. Tradycyjne technologie napraw, z wykorzystaniem typowych materiałów budowlanych, na bazie cementu mają jednak – oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest relatywnie niska cena – jedną, ale bardzo istotną wadę: bardzo długi czas utwardzania, sięgający kilku tygodni. LOCTITE Magna Crete pozwala nam np. wjechać wózkiem na naprawioną podłogę już po 22 minutach!

LOCTITE Fixmanster Magna Crete 7257 jest produktem dwuskładnikowym, chemoutwardzalnym, opartym na reakcji tlenku magnezu z fosforanem amonowym. Tolerancja proporcji mieszania jest bardzo duża – od 5:1 do 3:1 – w zależności od wymaganej lepkości masy. W temperaturze pokojowej utwardza się wstępnie w ciągu kilku minut, twardość funkcjonalną uzyskuje już po 22 minutach. Daje się nakładać na każdą oczyszczoną powierzchnię betonową. Proces dotwarzania przebiega jeszcze przez wiele miesięcy.

Po 1 roku produkt wytrzymuje naciski aż 90 N/mm2 i może pracować w zakresie temperatur od -26° C do 1100oC . Ponadto produkt ten charakteryzuje się o wiele wyższą odpornością na agresywne chemikalia w porównaniu do betonu.

Korzyści:

  • bardzo prosta i łatwa technologia
  • szybkie i odpowiedzialne naprawy
  • uniwersalność produktu
  • stosowanie nie wymaga angażowania specjalistycznych brygad budowlanych

Gdzie możemy stosować?

Typowe aplikacje do naprawy wysokich betonowych ścian, dziur w drogach, pasów startowych, przemysłowych podłóg chłodniczych, doków załadunkowych, kolumn, jezdni mostowych, łączników konstrukcji parkingów, podłóg, ramp oraz do zalewania – np. torów, śrub kotwowych i uchwytów poręczy.

System do obsługi instalacji rafineryjno-petrochemicznych SZEOR

Eurotronic

System SZEOR to autorskie, specjalistyczne rozwiązanie, służące do zarządzania urządzeniami dozorowanymi (UDT, ZDT), takimi jak: rurociągi, zbiorniki, aparaty, zawory bezpieczeństwa oraz inne urządzenia zabezpieczające.

W zakresie ewidencji rurociągów, aparatów i zbiorników możliwe jest zdefiniowanie poszczególnych punktów i siatek pomiarowych. System SZEOR zapewnia obsługę graficzną rysunków izometrycznych (format DXF lub mapa bitowa), z jednoczesną wizualizacją punktów i siatek pomiarowych.

Jedną z istotnych funkcji systemu jest gromadzenie historii rejestrowanych pomiarów, co umożliwia szacowanie czasu życia urządzeń oraz tworzenie i nadzorowanie planów badań i terminów przeglądów. Dzięki zastosowaniu systemu uzyskujemy zautomatyzowanie nadzoru instalacji technologicznych podatnych na proces korozji, podlegających pomiarom grubości ścianek i innym badaniom diagnostycznym.

Obszar działania systemu nie ogranicza się jedynie do właściciela majątku, ale dzięki specjalistycznym modułom (np. SZEOR Pomiary czy Projekty) umożliwia współpracę oraz wymianę danych z zewnętrznymi kooperantami (biura projektowe, firmy wykonujące pomiary). System ma mechanizm integracji z urządzeniami pomiarowymi (m.in. DMS, DMS2, 37DL, 37DL PLus) oraz interfejsy umożliwiające integrację z innymi systemami, takim jak SAP, Infor EAM. System jest z powodzeniem eksploatowany m.in. przez PKN Orlen i Grupę LOTOS. Aktualnie system jest także wdrażany w spółce Basell Orlen Polyolefins.