Fluke Corporation wprowadza na rynek 2 nowe obiektywy na podczerwień: teleobiektyw 4x do zastosowań w branży petrochemicznej, elektroenergetycznej i rafinacji metali oraz obiektyw makro 25 mikronów przeznaczony do prac badawczych, projektowania i weryfikacji układów elektronicznych oraz analizy aktywności cieplnej bardzo małych obiektów.
Zastosowane w najnowszym teleobiektywie Fluke powiększenie jest czterokrotnie większe niż w standardowym obiektywie. Przy użyciu teleobiektywu 4x można ocenić badany obiekt z ziemi, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Teleobiektyw pozwala na wykrycie potencjalnych usterek urządzeń o niewielkich rozmiarach znajdujących się w dużej odległości. Jest szczególnie przydatny przy badaniu uszkodzonych połączeń linii energetycznych czy przegrzania warstw ogniotrwałych wysokich pochodni gazowych. Obiektyw jest wyposażony w system mocowania, który mocno utrzymuje obiektyw na miejscu i zwiększa jego stabilność.
Teleobiektyw 4x jest zgodny z kamerami TiX560, TiX520, Ti400, Ti300 i Ti200.
Nowy makroobiektyw Fluke umożliwiający badanie detali o rozmiarze 25 mikronów (mniej niż średnica ludzkiego włosa) zapewnia natomiast możliwość uzyskania szczegółowych obrazów przy badaniu nawet bardzo niewielkich obiektów.
Można dzięki niemu dokonać oceny procesów gromadzenia i rozpraszania energii cieplnej na płytkach drukowanych, wykryć nieodpowiednio dobrany lub niesprawny element, jak również precyzyjnie określić tę część elementu, w której występuje usterka.
Nowy obiektyw makro Fluke eliminuje konieczność precyzyjnego manipulowania pokrętłem regulacji ostrości w celu uzyskania optymalnej ostrości obrazu. Po podłączeniu obiektywu wystarczy nacisnąć przycisk systemu automatycznej regulacji ostrości LaserSharp®, aby ustawić ostrość na punkt znajdujący się w odległości optymalnej dla obiektywu, a następnie umieścić kamerę i obiekt w zakresie odległości roboczej (od ~8 do ~14 mm).
Obiektyw makro 25 mikronów jest kompatybilny z kamerami Fluke: TiX560 i TiX520.
W celu unieruchomienia i zapewnienia stabilności podczas rejestracji obrazu, można zastosować mocowanie statywowe do umieszczenia kamer TiX560 i TiX520 na stołowym systemie mocującym. Kamera TiX560 wyposażona jest również w funkcję zdalnego sterowania, która pozwala na rejestrację obrazu z poziomu komputera bez ryzyka poruszenia kamery (zdalne sterowanie jest niedostępne w przypadku kamery TiX520).
Teleobiektywu 4 x oraz obiektywu makro 25 mikronów można używać od razu po podłączeniu do odpowiedniej kamery, co pozwala uniknąć niedogodności związanych z wysyłaniem kamery do serwisu w celu kalibracji.
Więcej informacji o najnowszych produktach Fluke można znaleźć na www.fluke.pl