Siedmioetapowa droga ku preskryptywnemu utrzymaniu ruchu
Preskryptywne utrzymanie ruchu wykorzystuje uczenie maszynowe (ML) i sztuczną inteligencję (AI) wraz z IIoT do formułowania konkretnych zaleceń dotyczących konserwacji sprzętu. Łączy w sobie technologie, które analizują historię danych, przyjmują założenia i testują dane. Złożone algorytmy umożliwiają oprogramowaniu automatyczną identyfikację i uczenie się na podstawie trendów danych oraz rozpoznawanie wzorców danych.
Audyt sprężonego powietrza
Gwałtownie wzrastające koszty energii elektrycznej oraz przyspieszone zmiany klimatyczne wymagają wprowadzenia szybko działających środków zapobiegawczych.
Magazyn energii – dobra inwestycja w dobie rosnących cen energii i sposób na niezależność energetyczną
Wysokie ceny prądu, brak stabilizacji na rynku energetycznym oraz zmiana systemu rozliczeń fotowoltaiki sprzyjają poszukiwaniu efektywnych pomysłów na jeszcze skuteczniejsze wykorzystywanie energii z mikroinstalacji fotowoltaicznej – zarówno przydomowej, jak i tej znajdującej się w niewielkich przedsiębiorstwach. Jednym z takich rozwiązań są magazyny energii. Co warto o nich wiedzieć?
Innowacje w dziedzinie geotermalnych pomp ciepła ułatwiają przechodzenie na ekologicznie wytwarzaną energię elektryczną
W artykule opisujemy, w jaki sposób innowacje techniczne wspierają wysiłki zmierzające ku ograniczeniu zmian klimatycznych oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Felieton: z klapkami na oczach
Przygotowanie inwestycji wymaga przygotowania SIWZ-u, a w nim rozdziału poświęconego przyszłościowemu systemowi nadzorowi stanu technicznego środków produkcji. Współcześnie winien to być system umożliwiający co najmniej predykcyjne UR, a jeszcze lepiej, gdyby zgodnie z duchem PRZEMYSŁU 4.0 umożliwiał preskryptywne UR.