Akademia ASTOR z wykładami w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie

  25 stanowisk sterownikowych, składających się ze 112 elementów, 4 trenerów,  56 godzin warsztatów, 100 podręczników,  blisko 50 uczestników – to bilans sukcesu szkolenia, jakie Akademia ASTOR zorganizowała dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Warsztaty odbyły się w ramach projektu unijnego „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych – pilotaż”.

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, w której skład wchodzą trzy instytuty: humanistyczny, ekonomiczny i politechniczny,  inwestując w przyszłość absolwentów kierunku „Automatyka i Robotyka”, zorganizowała dla studentów IV roku warsztaty, mające na celu wprowadzenie uczestników w świat nowoczesnych technologii, z jakimi spotkają się rozpoczynając pracę zawodową.

  Jak się okazało na miejscu, większość uczestników to studenci zaoczni, którzy debiut zawodowy mają już za sobą. Niezwykła była więc ich motywacja i zaangażowanie – uczestnicy często brali urlopy lub pracowali na nocną zmianę, żeby udział w szkoleniu nie kolidował z pracą. – mówi Łukasz Bota, jeden z trenerów Akademii ASTOR. – Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniem, studenci zostali podzieleni na dwie grupy. Dzięki temu, każdy mógł pracować na własnym stanowisku, wyposażonym w komputer i zestaw sterowników VersaMax i VersaMax Micro firmy GE Intelligent Platforms

  Szkolenie dotyczyło programowania sterowników PLC oraz paneli operatorskich QuickPanel View na poziomach: podstawowym i zaawansowanym.

  Małgorzata Stoch, Kierownik Akademii ASTOR, dodaje: – Sezon na szkolenia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej trwa. Akademia ASTOR chętnie angażuje się w projekty, które wspierają kształcenie młodych ludzi. Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą jeszcze wiele podobnych przedsięwzięć.

  Akademia ASTOR jest jednostką szkoleniową firmy ASTOR – dystrybutora automatyki przemysłowej. W ofercie proponuje zarówno szkolenia techniczne, jak i biznesowe.

  www.akademia.astor.com.pl