Alumast wchodzi do NATO

    Alumast uzyskał zaświadczenie Natowskiego Kodu Podmiotu Gospodarki Narodowej – 2522H, co pozwala mu dostarczać produkty Siłom Zbrojnym RP oraz wojskom pozostałych państw sojuszu północnoatlantyckiego.

    Nadany przez Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji certyfikat Natowskiego Kodu Podmiotu Gospodarki Narodowej – 2522H. Nadawany w ramach Systemu Kodyfikacyjnego NATO kod jest przydzielany wybranym podmiotom, których działalność powiązana jest ściśle z asortymentem wyrobów obronnych objętych programem Klasyfikacji Wyrobów Obronnych lub świadczeniem usług na rzecz obronności państwa. Dane certyfikowanej spółki zostają wprowadzone do Bazy Podmiotów Gospodarki Narodowej w systemie NCS oraz Natowskiej Bazy Podmiotów Gospodarki Narodowej zawartej w katalogu NMCRL.

    Dzięki przyznanemu zaświadczeniu z dumą liczymy na owocną współpracę z Siłami Zbrojnymi Rzeczpospolitej Polski i pozostałymi państwami NATO. Otrzymanie takiego certyfikatu to ogromny zaszczyt, ale także wielka odpowiedzialność – związana ze specyficznym charakterem odbiorcy jakim niewątpliwie jest wojsko – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.

    Alumast to producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych wykonywanych z kompozytów, który dostarcza swoje rozwiązania do 40 krajów na całym świecie. Niemal 30 proc. przychodów firmy generują kontrakty zagraniczne.