Apriso – Apriso stawia na Lean i Just in Sequence

  FlexNet 9.4 Service Pack 1 to nowy system klasy MES, którego premiera ma miejsce w Polsce i Europie Zachodniej. Został on rozbudowany m.in. o aplikacje FlexNet Containment Manager (ustrzega firmy przed wykorzystywaniem w produkcji wadliwych surowców i komponentów) oraz FlexNet Just-In-Sequence, zarządzający przepływem materiałów między przyjęciem, wytworzeniem, montażem oraz załadunkiem finalnego produktu.  

  Moduł JIS, jako integralna część FlexNet Operations Execution System (który może działać jako autonomiczne rozwiązanie), kontroluje i synchronizuje w czasie rzeczywistym wszelkie zlecenia od klientów, alokacje materiałów, zaopatrzenie, montaż podzespołów i gotowych produktów oraz ich dystrybucję w ramach całego łańcucha dostaw.

  Moduł JIS został jednocześnie tak zaprojektowany, by mógł współpracować z innymi systemami. Dzięki temu sekwencje zdarzeń mogą być nie tylko tworzone i modyfikowane we FlexNet, ale też pobierane z ERP, APS (Advanced Planning & Scheduling), a nawet narzędzi EDI do elektronicznej wymiany danych między firmami.

  Dzięki zastosowaniu elektronicznego podpisu FlexNet 9.4 Service Pack 1 zwiększa również ochronę danych osobowych oraz eliminuje papierowy obieg dokumentów. Tylko osoby uprawnione są w stanie realizować lub zmieniać odpowiednie procesy. Każda wykonana przez nie czynność jest też automatycznie rejestrowana i zapamiętywana w systemie, co pozwala znacznie uszczegółowić historię produkcji.

  Zapis uwzględnia bowiem nie tylko co, z czego, kiedy i na jakiej linii zostało wyprodukowane. Genealogia produkcji prowadzona przez aplikację Traceability wskazuje także kto, kiedy i jaką czynność wykonał od momentu przyjęcia surowca na magazyn aż po zapakowanie i wysłanie do klienta gotowego produktu.  

  W połączeniu z modułami Containment Manager i Just-In-Sequence daje to kompleksowe i znacznie szersze wsparcie niż inne systemy klasy MES, wypełniające lukę między ERP, a automatyką tylko w obszarze produkcji. Nowy FlexNet zarządza również w czasie rzeczywistym jakością, utrzymaniem ruchu i logistyką.

  Tę zmianę dostrzegł Instytut Gartnera, który zdefiniował FlexNet jako system klasy MOM, czyli Manufacturing Operations Management.

  www.apriso.com.pl