Armak – Elektromagnetyczny zawór pulsacyjny

    Śląskie Zakłady Armatury Przemysłowej Armak sp. z o.o. opracowały nową konstrukcję zaworu elektromagnetycznego – zawór pulsacyjny nr kat. 207 i 207EEx. Zawory pulsacyjne tej kategorii przeznaczone są do pracy w układach odpylających, gdzie konieczne jest bardzo szybkie otwieranie i zamykanie. Charakteryzują się dużym natężeniem przepływu, wysoką sprawnością konstrukcji, niezawodnością i żywotnością przy długim okresie eksploatacji. Są to zawory serwowspomagane, membranowe, budowy kątowej – pośredniego działania, tzn. do ich otwarcia i szczelnego zamknięcia wymagana jest minimalna różnica ciśnień – 0,3 bara.

    W przypadku zastosowania operatora z cewką EEx zawory mogą pracować w atmosferze wybuchowej, gdyż cewka spełnia wymagania stawiane urządzeniom elektrycznym pracującym w atmosferze wybuchowego gazu i pyłu (strefy 2 i 22).

    Służą wyłącznie jako zawory zaporowe 2/2-drogowe do mediów dopuszczonych wg karty katalogowej, tj. powietrze i neutralne gazy. Korpus oraz pokrywa zaworu wykonane są z aluminium. Wyposażone w operator sterujący firmy Parker, wykonane w wersji NZ – normalnie zamknięte. Mogą być sterowane przyciskiem ręcznym z pulpitu sterowniczego lub automatycznie. Są przewidziane do pracy ciągłej i przerywanej.

    www.armak.com.pl