Astor – Szybsza jednostka centralna

    Trzykrotnie szybszy od CPU310, dwukrotnie szybszy od CPU374, tak w jednym zdaniu można scharakteryzować najnowsze dzieło inżynierów firmy GE Fanuc, jednostkę centralną CPU320 do kontrolera PACSystems RX3i.

    Nowy moduł oparty na procesorze Intel klasy M taktowany zegarem 1 GHz stwarza nowe możliwości w realizacji systemów sterowania, w których wymagana jest bardzo duża moc obliczeniowa procesora przy równoczesnej gwarancji dużej prędkości przetwarzania danych. Nowa jednostka centralna została wyposażona w 64 MB pamięci RAM i 64 MB pamięci Flash, gdzie prócz samego programu sterującego można umieszczać inne dokumenty (np. doc, pdf) np. w celu zapisu dokumentacji budowanego systemu.

    Podobnie jak wszystkie kontrolery firmy GE Fanuc, nowe CPU320 programowane jest przy użyciu Proficy ME Logic Developer PLC w wersji Professional v. 5.7. Przy tworzeniu aplikacji programista w zależności od charakteru aplikacji ma możliwość korzystania z języków LD, ST, FBD i C.

    Rozbudowane zasoby jednostki centralnej powodują, że może ona znaleźć zastosowanie w aplikacjach związanych z prowadzeniem procesów ciągłych z dużą ilością układów regulacji czy też w przemyśle maszynowym, gdzie w połączeniu z rozwiązaniem Motion będzie realizować zadania szybkiego i precyzyjnego pozycjonowania.

    www.astor.com.pl