B&R – Nowa seria silników synchronicznych 8LT

    B&R zaprezentowało nową serię napędów synchronicznych o wysokiej precyzji pozycjonowania. Silniki momentowe z magnesami trwałymi są dostępne w dwóch wielkościach. Możliwa jest opcja chłodzenia własnego lub obcego. Krótkie i kompaktowe wykonanie silnika w wielu przypadkach eliminuje potrzebę zastosowania przekładni kątowych. Specjalna konstrukcja silników sprawia, iż są one bezobsługowe.

    Napięcie zasilania silników momentowych serii 8LT wynosi od 400 to 480 VAC. Moce znamionowe od 0.11 do 21 kW pozwalają na użycie ich w szerokiej gamie aplikacji. Silniki te osiągają tak wysoką moc przy momentach trzymających od 50 to 900 Nm.

    Wszelkie potrzebne dane silnika: elektryczne i mechaniczne oraz dodatkowe informacje jak np. numer seryjny, są zapisane w enkoderze zainstalowanym na silnikach 8LT. Użytkownik nie musi dokonywać parametryzacji napędu ACOPOS/ACOPOSmulti dla danego typu silnika.  Po połączeniu napędu z enkoderem oraz po włączeniu zasilania, napęd automatycznie odczytuje parametry silnika, na podstawie których są dobierane wartości maksymalne prądów oraz parametry regulatora prądu.

    www.br-automation.com