Bahco – Elektroniczne klucze dynamometryczne z pomiarem kąta Bahco IZO-DAG

  Spośród tysięcy różnych narzędzi ręcznych duża część przeznaczona jest do dokręcania. Moment, z jakim wykonywana jest operacja dokręcania może zależeć od wielu czynników, takich jak siła osoby, długość narzędzia, jakim się posługujemy czy nawet naszego ogólnego samopoczucia. W celu uzyskania kontroli dokręcania wykorzystuje się narzędzia dynamometryczne.

  Firma Bahco wprowadziła na rynek nowe klucze elektroniczne z pomiarem kąta Bahco IZO-DAG. Umożliwiają one precyzyjne dokręcanie poprzez zastosowanie określonego momentu oraz dociągnięcie klucza o określony kąt (np. 68 Nm + kąt 30°). Wyświetlacz klucza pokazuje wartość rzeczywiście osiągniętego momentu. Wartość kąta może zostać zaprogramowana przed wykonaniem dokręcania lub po dokręceniu z ustalonym wcześniej momentem.

  Osiągnięcie wybranego momentu sygnalizowane jest na trzy sposoby i bardzo łatwo wyczuwalne przez operatora. Oprócz wartości pojawiającej się na wyświetlaczu, klucz ma sygnalizację dźwiękiem oraz poprzez wibrację rękojeści. Dzięki temu możliwa jest bardzo wysoka dokładność pomiaru i zminimalizowanie błędu. Klucze IZO-DAG są bardzo proste w użyciu. Wyposażone są w cztery przyciski, które pozwalają na szybkie i łatwe programowanie.

  Klucze wykonane są z wysokiej jakości stali. Mają dwukomponentową rękojeść wykonaną z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym oraz santoprenu. Osłona wyświetlacza jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Mocna budowa kluczy sprawia, że są one odporne na kurz i wodę oraz mogą pracować w temperaturach od +5°C do +42°C.

  Seria IZO-DAG zasilana jest trzema bateriami typu AA umieszczonymi w rękojeści. Poziom ich zużycia sygnalizowany jest na wyświetlaczu. Dane przechowywane w kluczu nie ulegają wykasowaniu podczas zmiany baterii. Klucze IZO-DAG występują w dwóch wersjach: IZODAG- 135 o zakresie 7–135 Nm (kwadrat na 3/8”) oraz IZO-DAG-340 o zakresie 34–340 Nm (kwadrat 1/2”).

  www.bahco.pl