Emerson Network Power – System chłodzenia Liebert HPF

  Dostępny w trzech wersjach – z nawiewem powietrza górnym, dolnym i wyporowym – Liebert HPF to nowy system chłodzenia Emerson Network Power przeznaczony do montażu wewnątrz pomieszczeń zapewniający elastyczność zastosowań i najwyższe standardy w zakresie oszczędności energii.

  Urządzenia mogą być wykorzystane do kontrolowania środowiska pracy węzłów dostępu zdalnego wewnątrz ośrodków stacjonarnych i komórkowych sieci telekomunikacyjnych, jak również w pomieszczeniach przemysłowych, komputerowych i mieszkalnych.

  Oprócz możliwości wyboru trzech opcji nawiewu powietrza Liebert HPF oferuje dwa rozwiązania dla przyłączy poboru powietrza z zewnątrz: przyłącze boczne i przyłącze tylne. Te właściwości sprawiają, że Liebert HPF jest rozwiązaniem wysoce elastycznym i funkcjonalnym. Możliwy jest jego montaż pośrodku, wzdłuż ścian lub w rogu pomieszczenia, przez co ma niewielki wpływ na rozplanowanie miejsca instalacji.

  Dzięki mocy chłodzenia w zakresie od 5 do 15 kW Liebert HPF gwarantuje doskonałe możliwości techniczne, w szczególności w wersji wyporowego obiegu powietrza – w wyniku efektu uwarstwienia powietrza w pomieszczeniu pozwala na skuteczne chłodzenie szafy tylko w razie potrzeby, przez co eliminuje się zbędną pracę urządzenia. W celu optymalizacji oszczędności energii Liebert HPF oferuje tryb free-cooling, który w sezonie zimowym pozwala na wykorzystanie niskich temperatur na zewnątrz do chłodzenia miejsca instalacji: dzięki temu ogranicza się wykorzystanie sprężarek i wentylatora skraplacza oraz zyskuje znaczne oszczędności energii.

  Nowe rozwiązanie Emerson Network Power zawiera możliwość zainstalowania wentylatora EC, tj. wentylatora z przełączaniem elektronicznym, oferując wyższą wydajność energetyczną oraz regulowanie prędkości pracy wentylatora w trybie free-cooling, w zależności od konkretnego zapotrzebowania danego miejsca instalacji, co pozwala na dodatkową oszczędność energii.

  Opcja grzania pozwala na utrzymywanie minimalnej temperatury wewnątrz pomieszczenia w okresie zimowym lub w regionach o niskiej temperaturze podczas przerwy w pracy obiektu. Awaryjny tryb chłodzenia gwarantuje ciągłą wentylację i chłodzenie. Zapewnia on pracę systemu również w przypadku awarii zasilania poprzez przełączanie na akumulatory prądu stałego 48 V lub na źródła zasilania prądem przemiennym.

  www.emerson.com