BalticBerg i ReliaSoft partnerami na polskim rynku

  W marcu 2012 firma BalticBerg Consulting (www.balticberg.pl) podjęła oficjalną współpracę z ReliaSoft Corporation (USA, www.reliasoft.com.pl) – dostawcą profesjonalnego oprogramowania do analiz niezawodności systemów technicznych. Tym samym dostęp do specjalistycznych narzędzi inżynierii niezawodności i związanych z nią analiz został na rynku polskim znacznie ułatwiony.

  Niezawodność to kluczowy element zarządzania technicznego. Na świecie praktycznie wszystkie liczące się firmy wykorzystujące maszyny w swojej głównej działalności (produkcji, transporcie, wydobyciu) zajmują się analizowaniem i doskonaleniem utrzymania ruchu z wykorzystaniem metod niezawodnościowych. Podejście ukierunkowane na odpowiednie analizy, narzędzia i projekty wpływa nie tylko na rozwój działań prewencyjnych, ale również bardziej efektywne zarządzanie magazynami technicznymi, planami i harmonogramami oraz kompetencjami pracowników technicznych – powiedział Arkadiusz Burnos, konsultant i manager operacyjny BalticBerg Consulting.

  BalticBerg w swoich projektach doradczych proponuje wykorzystanie rozwiązań ReliaSoft, co znacznie przyspiesza analizy niezawodnościowe, analizy RCM oraz sporządzanie dokumentacji projektowej. Konsultanci zachęcają również, tam gdzie jest to uzasadnione, do rozważenia zakupu oprogramowania ReliaSoft do wewnętrznego użytku swoich Klientów. Mogą to być jedne z kluczowych narzędzi planistów utrzymania ruchu oraz inżynierów ds. niezawodności. Stanowiska „planner” i „reliability engineer” w państwach mocno uprzemysłowionych są od wielu lat standardem, podczas gdy w Polsce rzadko jeszcze słyszy się o ich istnieniu. Zmienia się to w szybkim tempie i coraz częściej słyszy się o tych funkcjach w firmach produkcyjnych i nie tylko.

  Uważamy, że narzędzia ReliaSoft są bardzo dobrej jakości i w przystępnej cenie jak na swoje możliwości – dodaje Arkadiusz Burnos. – BalticBerg od wielu lat prowadzi projekty doradcze związane z doskonaleniem zarządzania operacyjnego, ze szczególnym ukierunkowaniem na zarządzanie techniczne – utrzymanie ruchu, działy techniczne. Wśród naszych Klientów są zarówno małe i średnie firmy, jak również duże a nawet bardzo organizacje. Między innymi mamy przyjemność realizować projekt doradczy związany z utrzymaniem technicznym dla jednej z najbardziej znanych i nietypowych instytucji na świecie – CERNu (Genewa, Szwajcaria), gdzie znajduje się największa maszyna na świecie – LHC. Szukaliśmy dla naszych Klientów czegoś, co będzie gotowe do zastosowania w projektach niezależnie od wielkości organizacji czy branży, w której Klient prowadzi działalność. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie okazały się narzędzia ReliaSoft. Dlatego od marca można te rozwiązania zakupić również za pośrednictwem BalticBerg. Nasi konsultanci nie tylko pokazują praktyczne zastosowanie tych narzędzi (np. xFMEA, Weibull++, BlockSim, czy RCM++), ale przede wszystkim zwracają uwagę na dobre praktyki oraz pomagają uzyskać oczekiwaną wydajność i jakość realizowanych analiz.

  Zarząd BalticBerg Consulting podkreśla, że podjęta współpraca nie zmienia strategii grupy w odniesieniu do systemów ERP, EAM i CMMS (systemy wspomagające zarządzanie firmą i zarządzaniem technicznym). BalticBerg doradza wielu firmom w zakresie wyboru rozwiązań tej klasy, przy ich wdrażaniu oraz doskonaleniu procesów biznesowych. Pozostaje przy tym całkowicie niezależną organizacją względem dostawców poszczególnych systemów IT. Zgodnie z deklaracją konsultantów BalticBerg, współpraca z ReliaSoft w żaden sposób nie zmienia tej strategii.

  BalticBerg Consulting (www.balticberg.pl) ma swoją główną siedzibę w Warszawie, tel. +48 22 20 35 440 lub info@balticberg.com.