BIALL – CHY 111 kompaktowy pirometr „pistoletowy”

    Na rynku spotykamy szeroką ofertę pirometrów służących, jak wiadomo, do bezdotykowego i natychmiastowego zdalnego pomiaru temperatury, przy wykorzystaniu promieniowania podczerwonego (IR). Jest to metoda nieodzowna wszędzie tam, gdzie wykonywanie pomiaru temperatury powierzchni innymi metodami byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe. Dotyczy to przedmiotów (powierzchni) niedostępnych, odległych, pod napięciem, w ruchu (wirujących) itp. Nowy „pistoletowy” pirometr CHY 111 ma największe w swej klasie możliwości pomiarowe i idealnie nadaje się do zastosowań profesjonalnych, a przy tym został umieszczony w kompaktowej obudowie o wymiarach 148x105x42 mm i waży zaledwie 145 g, co czyni go jeszcze bardziej wygodnym w użyciu.

    CHY 111 mierzy temperaturę metodą pirometryczną w szerokim zakresie: -30°C ÷ +550°C (-22°F ÷ +1022°F) na odległości 0,5 m do 17 m z rozdzielczością 0,5/1°C i dokładnością ±2°C lub ±2 %. Rozbieżność stożka pomiarowego wynosi 10 : 1, a więc jest utrzymana w wąskich granicach. CHY 111 posiada nastawialny współczynnik emisyjności 0,1…1,00 z krokiem co 0,01.

    Mikroprocesorowa konstrukcja umożliwia ponadto automatyczne zamrożenie wyniku na LCD (HOLD) na okres 10 s (po tym czasie następuje automatyczne wyłączenie przyrządu), zapamiętanie i odczyt MAX/MIN oraz wprowadzenie wartości progów pomiarowych (Hi i Lo), których przekroczenie jest sygnalizowane akustycznie. Po wyłączeniu wszystkie nastawy oraz wartości MAX/MIN są zapamiętywane w nieulotnej pamięci. Dla ułatwienia „namierzania” odległych obiektów pirometr wyposażony jest w celownik laserowy uruchamiany osobnym przyciskiem.

    Czytelny wyświetlacz LCD 3 1/2 cyfry posiada podświetlane tło a wynik pomiaru może być wyświetlany w °C lub °F.

    www.biall.com.pl