INTROL – Sterowniki PICO GFX-70

  PICO GFX-70 są rodziną nowoczesnych małych sterowników logicznych, opartych na modułowej budowie. Składają się z oddzielnych modułów procesora, modułów wejść/wyjść dyskretnych i analogowych oraz z opcjonalnego wyświetlacza. Za pomocą procesorów można połączyć w sieć do 8 sterowników GFX i obsłużyć do 272 wejść/wyjść.

  Programowanie sterownika odbywa się za pomocą wbudowanej klawiatury i wyświetlacza bądź specjalnego oprogramowania picosoft pro, instalowanego na PC i opartego na schemacie połączeń elektrycznych (LAD – język drabinkowy).

  Procesory mają pamięć 256 K, wbudowany zegar czasu rzeczywistego oraz 7-dniowy kalendarz (możliwość zaprogramowania różnych funkcji dla każdego dnia tygodnia). Lista instrukcji umożliwia realizowanie pętli PID. W module procesora zamontowany jest również zasilacz dla całego układu. Budowa procesora umożliwia montaż układu na szynach DIN oraz za pomocą specjalnych zacisków w dowolnym miejscu w prefabrykowanej szafie.

  Moduły wejść/wyjść są dobierane w zależności od złożoności aplikacji. Dostępne są moduły zawierające wejścia i wyjścia dyskretne (24VDC, przekaźnikowe) oraz analogowe (napięciowe 0-10V).

  Wyświetlacze graficzne są opcjonalnym elementem systemu Pico GFX. Wykonane są w technologii LCD i dostępne w dwóch wersjach: z wbudowaną klawiaturą bądź bez klawiatury.

  Na wyświetlaczu ukazują się aktualne wartości zmiennych procesowych, istnieje możliwość wprowadzania nastaw oraz graficznej wizualizacji całego procesu. Budowa wyświetlaczy GFX-70 przystosowana jest do montażu na zewnętrznej stronie drzwi prefabrykowanej szafy, podczas gdy reszta układu (procesor, wejścia/wyjścia) zamontowane są wewnątrz.

  www.introl.pl