CES – Nowa wersja falowników ARTDrive

    CES sp. z o.o., jako uzupełnienie bardzo dobrze przyjętej i szeroko stosowanej przez klientów serii falowników ARTDrive – AVy na napięcia 3 x 400V, wprowadziła nową wersję z zasilaniem 3 x 690V. Napędy te umożliwiają znakomite sterowanie wektorem pola silników zarówno w zamkniętej, jak i otwartej pętli sprzężenia zwrotnego, udostępniają też tryb sterowania skalarnego typu V/f. Falowniki AVy-690V produkowane są w zakresie mocy od 75 kW do 1,5 MW. Dostarczane są w wersji wolno stojącej, o stopniu ochrony IP23 lub IP54. W zakresie mniejszych mocy, 215 – 315 kW, dostępna jest wersja typu compact – IP20. Wyposażenie  i funkcje napędu są bardzo bogate. Oprócz mostka prostowniczego (6- lub 12- pulsowego) i układów tranzystorów IGBT w szafie znajduje się wyłącznik, dławik i bezpieczniki sieciowe, filtr EMC, a w razie potrzeby również dławik wyjściowy, filtr Dv/dT, układ hamowania z rezystorami i dodatkowe elementy zabezpieczające. Napędem można sterować za pomocą klawiatury, listwy zaciskowej oraz przez PC i interfejs RS 485 (protokołu komunikacji Modbus / Profibus / Can-Open / DeviceNet / FastLink). Wśród bogactwa funkcji wyróżnić można: cyfrowy wybór prędkości,  zabezpieczenie termiczne silnika i napędu I2t, funkcję załączania na wirujący silnik (np. po niekontrolowanym zaniku zasilania), blok funkcji PID, 5 niezależnie od programowalnych ramp, drugi niezależny zestaw parametrów itp.. Z każdym falownikiem, dostarczane jest oprogramowanie E@sy Drives, umożliwiające prostą konfigurację, diagnostykę (np. analiza przebiegów graficznych wybranych parametrów) czy sterowanie napędów. 

    Dzięki specjalnej karcie technologicznej APC100y, falowniki ARTDrive-AVy zapewniają precyzyjną realizację zaawansowanych aplikacji, takich jak nawijarki / odwijarki, wał elektryczny, pozycjonowanie. 

    AVy-690V używane są do sterowania pojedynczych silników i do płynnej kontroli w aplikacjach wielosilnikowych. Stosowane są w aplikacjach  z pompami, wentylatorami, dmuchawami, a dzięki możliwości bardzo dużych przeciążeń (do 200%) również z dźwigami, suwnicami, przenośnikami, mikserami, walcarkami, w przemyśle metalowym, papierniczym, gumowym  i drzewnym.

    www.ces.com.pl