CHY 220 – Termohigrometr

CHY220 jest kompaktowym urządzeniem łączącym cechy termometru i higrometru. Zapewnia precyzyjny pomiar wilgotności względnej powietrza (RH) w zakresie 0 ~ 100% i temperatury -20ºC ~ 60ºC (-4ºF ~ 140ºF). Mierzona temperatura definiowana jest jako „temperatura suchego termometru”, jednakże przyrząd ma możliwość wyliczenia temperatury punktu rosy (Dew Point – td) oraz temperatury mokrego termometru (Wet Bulb – WB) w odniesieniu do zmierzonych wartości wilgotności względnej i temperatury.

Wyniki pomiarów i wyliczeń prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu LCD z szybkim, jak na tego rodzaju sprzęt, próbkowaniem 1x/s. Wyniki pojawiają się w dwóch liniach – na górnej wskazana jest wilgotność względna, na dolnej zaś (przełączane sekwencyjnie): temperatura zmierzona, punkt rosy (td) i temperatura wilgotnego termometru (WB). Aby wyniki łatwiej było odczytać podczas pomiarów przy słabym oświetleniu, wyświetlacz jest podświetlany na jasny, niebieski kolor.

Urządzenie oprócz bieżących pomiarów rejestruje i wyświetla sekwencyjnie na LCD wartości maksymalne MAX, minimalne MIN, różnicę tych wartości MAX-MIN oraz wartości średnie z pomiarów AVG. Miernik posiada także funkcję zamrożenia wyniku pomiaru na wyświetlaczu – HOLD (na wyświetlaczu zatrzymane zostanie aktualne wskazanie w obu liniach: RH+temp lub RH+td lub RH+WB.

Przyrząd wyposażony jest w wysokiej jakości czujniki pomiarowe: termistorowy czujnik temperatury oraz pojemnościowy czujnik wilgotności z przetwarzaniem cyfrowym – zapewnia to stabilne właściwości tego czujnika nawet po długim czasie użytkowania.

Nowoczesne wzornictwo sprawia, że miernik jest atrakcyjny dla oka, natomiast kompaktowa obudowa z metalową płytą czołową i tylną (aluminium) oraz pokrywa ochronna zabezpieczają układ elektroniczny przyrządu przed uszkodzeniami, zarówno w trakcie pomiarów, jak i w czasie transportu. Natomiast niewielkie wymiary ok. 51x25x133 [mm] oraz masa tylko 118g pozwalają określić CHY220 mianem termohigrometru kieszonkowego.

Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami 1,5V LR03, AAA (tzw. „małe paluszki”).

Przedstawicielem i dystrybutorem produktów firmy CHY w Polsce jest BIALL Sp. z o.o. z Gdańska.