COMPLEX przejmuje i otwiera centrum logistyczne

    Producent i dystrybutor części maszyn i łożysk tocznych zakończył prace związane z uruchomieniem Centrum Logistycznego w Strykowie koło Łodzi, w pobliżu planowanego skrzyżowania autostrad A1 i A2. Jednocześnie Spółka dokonała przejęcia firmy Quinto – znaczącego producenta maszyn i urządzeń dla górnictwa oraz do obróbki plastycznej metali.

    Centrum logistyczne odpowiada światowym standardom. Oparte jest na przygotowanej przez specjalistów koncepcji, wspieranej najnowszymi osiągnięciami techniki magazynowania i przemieszczania towarów. Centrum pracuje w oparciu o system klasy ERP II, natomiast procesami wewnątrz obiektu zarządza wyspecjalizowany system klasy WMS. Wartość inwestycji to blisko 8 mln zł.  

    Centrum pozwoli na składowanie przeszło 30.000 artykułów (SKU) o maksymalnej masie do 10.000 ton, umożliwi realizację ponad 10.000 linii zleceń oraz ponad 1000 zamówień dziennie. Inwestycja zapewni Spółce optymalizację procesów logistycznych. Według zapewnień kierownictwa spółki zlecenia krajowe będą realizowane w ciągu 24 godzin, eksportowe do 72 godzin.

    Spółka dokonała również akwizycji podmiotu, w celu dywersyfikacji oferty i zwiększenia tempa rozwoju. Complex S.A. podpisał umowę ze Spółką Quinto, producentem urządzeń i aparatury przemysłowej dla górnictwa i kopalnictwa, na nabycie 70% udziałów w firmie z Radzionkowa. Quinto jest m.in. producentem specjalistycznej aparatury precyzyjnej dla górnictwa oraz krawędziarko – zgniatarek do blach. Klientami Spółki są firmy z branży górnictwa głębinowego i odkrywkowego, energetyki, przemysłu chemicznego i stoczniowego.

    www.complexmetal.com