DeWALT dodaje mocy z nowymi akumulatorami 4,0 Ah

Firma DeWALT wprowadza nowe akumulatory litowo-jonowe o mocy 4,0 Ah zasilające narzędzia tej marki z gamy XR.

Zwiększenie pojemności akumulatorów wydłuża czas pracy i zwiększa wydajność elektronarzędzi przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów i wagi akumulatora.

W pracach przy użyciu elektronarzędzi bardzo ważną rolę odgrywają baterie zasilające. Ich wydajność, wytrzymałość i trwałość są kluczowe dla efektywności wykonywanych zadań. Marka DeWALT, z myślą o większej wydajności narzędzi z gamy XR wprowadza na rynek akumulatory o pojemności 4,0 Ah, tym samym wydłużając czas pracy elektronarzędzi nawet o 33%. Akumulatory 4,0 Ah idealnie sprawdzą się w trudnych warunkach budowlanych, gdzie będą poddane dużym i długotrwałym obciążeniom. DeWALT, przy produkcji narzędzi zwraca szczególną uwagę na trwałość sprzętu oraz komfort i wygodę użytkowania. Istotne jest, że mimo zwiększenia mocy akumulatora, jego wymiary i waga nie uległy zmianie. Atutem nowego akumulatora jest jego kompatybilność ze wszystkimi istniejącymi elektronarzędziami DeWALT o tym samym napięciu. Ponadto w akumulatorach 18 V nowością jest wskaźnik, który umożliwia kontrolę poziomu naładowania akumulatora.

Nowe akumulatory będą wprowadzane stopniowo do wszystkich elektronarzędzi z gamy XR w klasie napięciowej 14,4 V oraz 18 V. Jednymi z pierwszych narzędzi, które zostały wyposażone w nowe akumulatory są klucze udarowe.

Nowe klucze udarowe DCF830M2 i DCF880M2 XR z uwagi na swoje niewielkie rozmiary, umożliwiają pracę w miejscach trudno dostępnych. Niewielka masa (w zależności od modelu to 1,45 kg lub 1,54 kg) i wysoka prędkość (2300 obr./min.) sprawiają, że praca staje się łatwiejsza i dokładniejsza. Narzędzia idealnie nadają się do pracy w drewnie, metalu i betonie. Model DCF830M2 wyposażony jest w silnik o napięciu 14,4 V, a model DCF880M2 w silnik 18 V.

Klucz udarowy DCF889M2 XR wyróżnia się wysokim momentem obrotowym (418 Nm) oraz dużą liczbą udarów (2300 ud./min), gwarantujących szybkie tempo pracy. Ponadto klucz ten wyposażono w wentylator, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się 18 V silnika. Dodatkowym atutem nowego klucza DCF889M2 jest duża prędkość, która bez obciążeń wynosi 1500 obr./min. Masa urządzenia to 3,5 kg, a jego moc wyjściowa to 365 W. Producent DeWALT w trosce o bezpieczeństwo i komfort pracy użytkownika wyposażył narzędzie w ergonomiczny, gumowy uchwyt oraz wygodnie położony przełącznik.

Seria XR z nowym akumulator 4,0 Ah obejmuje także:

wiertarko-wkrętarkę z udarem DCD735M2 XR 14,4 V, wiertarko – wkrętarkę XRP z udarem DCD936M2 XR 14,4 V, pilarkę szablową DCS320M2 XR 14,4 V oraz kompaktową wiertarko-wkrętarkę z udarem DCD785M2 XR 18 V i wiele innych.

Na narzędzia z gamy XR, DeWALT oferuje wydłużoną, 3-letnią gwarancję. Wszystkie produkty tej marki dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie producenta www.dewalt.pl