ELESA: EBR – ergonomiczne uchwyty z zabezpieczeniem

    Firma ELESA wprowadziła na rynek nowy typ uchwytów z zabezpieczeniem o oznaczeniu EBR. Dzięki wbudowanemu, innowacyjnemu zamkowi uchwyty te umożliwiają szybkie zamknięcie np. drzwiczek przesuwnych zamontowanych w maszynach i ograniczenie w ten sposób dostępu do urządzenia osobom do tego niepowołanym.

    Zamontowany w uchwytach mechanizm zamknięcia jest uruchamiany poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku. Powoduje to wysunięcie z zamka stalowego pręta dopasowanego kształtem do otworu blokującego znajdującego się w ramie drzwi. Zablokowanie drzwiczek można stosować w pozycji otwartej lub zamkniętej. Ta pierwsza zabezpiecza drzwiczki przed samodzielnym, przypadkowym zamknięciem. W drugim przypadku zamknięcie stanowi zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi do obsługi urządzenia.

    Mechanizm blokady zamontowany w uchwytach EBR może być otwarty tylko za pomocą dostępnego jedynie dla wykwalifikowanego personelu, specjalnego klucza pasującego do zamontowanej w zamku wkładki.

    Uchwyty EBR należą do produkowanej przez firmę ELESA linii Ergostyle. Cechują się ergonomicznym kształtem ułatwiającym chwyt i korzystanie z przycisku uruchamiającego zamek. Dodatkowo pokrywki otworów montażowych uchwytu dostępne są w sześciu standardowych kolorach: czarnym, pomarańczowym, szarym, żółtym, jasnoniebieskim i czerwonym.

    www.elesa-ganter.pl