Elesa – Nowe rękojeści nastawne

  Firma Elesa poszerzyła ofertę rękojeści przestawnych o trzy nowe modele, zaliczane do wykonań specjalnych. Rękojeści o oznaczeniach ERS, ERX.AV oraz ERX-CR mają za zadanie sprostać wymaganiom tych klientów, którzy z różnych przyczyn nie mogą stosować standardowych elementów tego typu.

  ERS – Rękojeść bezpieczna

  W tradycyjnych rękojeściach normalnym ustawieniem jest pozycja pracy. Dopiero po podniesieniu ramienia można ją przestawić. W rękojeści ERS zastosowano odwrotny mechanizm. Polega on na tym, że w pozycji normalnej rękojeść jest w stanie uniemożliwiającym przeniesienie momentu na gwint (obraca się swobodnie), a dopiero naciśnięcie powoduje zasprzęglenie mechanizmu. Taka zasada działania wiąże się z dwiema korzyściami: uniemożliwia przypadkowe odkręcenie rękojeści oraz, w przypadku uderzenia, podda się nie powodując urazu operatora.

  ERX.AV – rękojeść szybkiego montażu

  Firma Elesa otrzymała od swojego klienta zadanie modyfikacji standardowej rękojeści ERX w taki sposób, aby możliwy był jej szybki demontaż za pomocą elektrycznego lub pneumatycznego narzędzia. W wyniku wprowadzenia modyfikacji powstało wykonanie specjalne obejmujące zastosowanie sześciokątnego gniazda pod narzędzie TORX.

  ERX-CR – rękojeść z chromowanego tworzywa

  Ten ty rękojeści jest powleczony specjalną, chromowaną powłoką. Dzięki temu rękojeść można zastosować wszędzie tam, gdzie wymagany jest estetyczny wygląd oraz wysoka odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wspomniana powłoka jest odporna na wodę morską, aceton, detergenty, alkohol etylowy, kwas mrówkowy oraz chlor.

   

  Więcej informacji na stronie: www.elesa-ganter.pl