Energooszczędne wózki STILL

    Tryb Blue Q, w który wyposażono najnowsze wózki widłowe STILL, to koncepcja pozwalająca zaoszczędzić nawet do 20% energii bez uszczerbku na wydajności przeładunkowej. Aby go aktywować operator musi jedynie nacisnąć przycisk (jak sugeruje nazwa – niebieski), znajdujący się w kokpicie wózka.

    W zależności od wyposażenia i zastosowania, odbiorniki elektryczne zużywają do 35% całkowitego poboru energii. Podstawową zaletą funkcji Blue Q jest inteligentna optymalizacja charakterystyki napędu, polegająca na oszczędności energii w taki sposób, żeby nie wpływała ujemnie na proces pracy. Tryb Blue Q pozwala nie tylko na kontrolowanie reakcji wózka podczas jazdy, lecz także na odłączanie urządzeń elektronicznych aktualnie niewykorzystywanych. W nowych wózkach STILL, seryjnie wyposażonych w Blue Q, włączone przednie reflektory automatycznie kończą pracę przy wybraniu kierunku jazdy do tyłu. Przy dłuższym postoju lub  gdy operator opuszcza wózek wyłącza się także szperacz, światła do jazdy w dzień, a nawet ogrzewanie. Mniejsze zużycie energii ma bezpośredni wpływ na trwałość baterii oraz efektywność pracy na jednym jej ładowaniu.

    Intralogistyka to nie tylko nowoczesne pojazdy do transportu poziomego, lecz idee sięgające znacznie dalej. Istotą jest traktowanie wózków i ich operatorów jako część całościowego systemu. Dzięki takiemu podejściu firmy są w stanie przy zachowaniu wydajności przeładunkowej zmniejszyć zużycie wykorzystywanej energii i spełnić tym samym wymogi rynku kładącego nacisk na dbałość o środowisko naturalne.

    www.still.pl