Esselte Polska – Urządzenia DYMO przeznaczone do tworzenia opisów

  Firma Esselte Polska oferuje urządzenia DYMO przeznaczone do tworzenia trwałych opisów za pomocą samoprzylepnych etykiet. Dostępny jest bardzo szeroki przekrój tych produktów, począwszy od ręcznych wytłaczarek etykiet, przez elektroniczne drukarki termiczne do tworzenia oznaczeń na etykietach z poliestru, nylonu, winylu, na koszulkach termokurczliwych, po przemysłowe wytłaczarki tworzące opisy na taśmach stalowych lub aluminiowych.

  Zakres zastosowań drukarek jest tak szeroki, jak bardzo potrzebne są profesjonalne oznaczenia zwiększające bezpieczeństwo i uporządkowanie pracy, np. oznaczanie pulpitów rozdzielczych, opisy w dyspozytorniach, instalacjach elektrycznych, szafkach montażowych, sprzęcie laboratoryjnym i przewodach. Urządzenia DYMO mają indywidualny zestaw funkcji, mogą drukować kody kreskowe, symbole elektryczne oraz wszystkie znaki występujące w alfabetach europejskich.

  Jedne z najlepszych drukarek do zastosowań elektroinstalacyjnych, telekomunikacyjnych i innych to DYMO ILP219 oraz DYMO RHINOPRO 5000. Mają one wszystkie specyficzne funkcje, które są potrzebne do łatwego oznaczania przewodów i kabli poprzez flagowanie, opasywanie czy drukowanie opisu na rurce termokurczliwej, komponentów, krosownic, patchpaneli, szafek rozdzielczych, gniazd w szafach montażowych i generalnie każdego innego zastosowania. 

  Drukarka DYMO RHINOPRO 5000 ma nawet specjalnie wydzielone klawisze funkcyjne do szybkiego dostępu do powyższych zastosowań, a drukarka DYMO ILP219 charakteryzuje się dodatkową możliwością zamieszczania na karcie pamięci dowolnych obiektów graficznych i tekstowych, które można w każdej chwili wydrukować, co jest bardzo przydatne przy wykorzystaniu urządzenia w terenie. 

  Do tego przemysłowego środowiska stworzono specjalne taśmy, np. wykonane z nylonu i winylu, przeznaczone do oznaczeń przedmiotów o zaokrąglonych kształtach i do kabli – do opasek na kable lub do flagowania przewodów, rurki termokurczliwe oraz taśmy poliestrowe z trwałym klejem, mocno przyczepne do równych nawierzchni, jak rozdzielnice, patchpanele, szafki elektryczne. 

  www.dymo.com