FARO – Nowe skanery FARO Photon

    Firma FARO, dostawca przenośnych systemów do pomiarów i ich wizualizacji, wprowadza na rynek nową generację trójwymiarowych skanerów laserowych. Dwa nowe modele − Photon 120 i 20 − charakteryzują się prędkością pomiaru sięgającą 976 tys. punktów na sekundę. Photon 120 zapewnia również niespotykany wcześniej zasięg roboczy wynoszący 153 m, dzięki któremu w kategorii skanerów laserowych z pomiarem przesunięcia fazowego jest urządzeniem o najdłuższym zasięgu na świecie. Natomiast Photon 20 jest przeznaczony do skanowania obiektów w promieniu do 20 m. Nowe modele zapewniają ośmiokrotny wzrost prędkości i dwukrotne wydłużenie zasięgu skanowania w porównaniu z urządzeniami FARO poprzedniej generacji.

    Firma wprowadza również FARO Scene V4.6, najnowszą wersję swojego oprogramowania do obróbki skanów, które przyspiesza rejestrację skanów o 90 proc. w porównaniu z procedurą obróbki ręcznej.

    Dostawy nowych produktów rozpoczną się latem tego roku, przy czym FARO będzie oferowało swoim klientom możliwość modernizacji dotychczas sprzedawanych  skanerów laserowych (poprzedniej generacji).

    www.faro.com/poland