Viessmann – Vitocal 100-A

  Podczas targów branży grzewczo-instalacyjnej ISH we Frankfurcie firma Viessmann zaprezentowała najnowszą rewersyjną pompę ciepła Vitocal 100-A. Urządzenie typu powietrze/woda łączy dwie funkcje: zarówno ogrzewa, jak i chłodzi. Zastosowanie pompy ciepła Vitocal 100-A zmniejsza zapotrzebowanie energii z konwencjonalnego źródła ciepła, redukując tym samym koszty eksploatacji.

  Około 60% zapotrzebowania na energię w Polsce możemy czerpać, wykorzystując odnawialne źródła energii. Najnowsza pompa ciepła, Vitocal 100-A jest to rewersyjna pompa typu powietrze/woda ze sprężarką elektryczną do ogrzewania w instalacjach modernizowanych. Głównym źródłem energii jest powietrze. Urządzenie jest dwufunkcyjne – ogrzewa, ale także może chłodzić, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem podczas upalnych letnich dni.

  Zewnętrzne usytuowanie pompy ciepła gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Nowy system wentylatorów z profilowanymi łopatkami pozwala zredukować hałas o 4 dB(A).

  Vitocal 100-A może pracować przy temperaturach powietrza na zewnątrz do -15°C. Niezależnie jednak od panującej temperatury zewnętrznej, dla zapewnienia ekonomicznej pracy, pompa w pierwszej kolejności czerpie energię z uruchomienia sprężarki. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu regulatorowi. Gdy moc grzewcza regulatora nie jest wystarczająca do utrzymania zadanej temperatury, dodatkowo włączane jest ogrzewanie elektryczne.

  Zakres mocy pompy Vitocal 100-A w trybie grzewczym wynosi od 8,6 do 14,5 kW, a w trybie chłodzenia od 8,2 do 14,2 kW.

  Pompa ciepła Vitocal 100-A jest niezwykle łatwa w instalacji. Zestaw hydrauliczny umożliwi przygotowanie złączy przed dostarczeniem pompy ciepła.

  Zalety płynące z użytkowania pompy ciepła Vitocal 100-A to przede wszystkim zmniejszenie zapotrzebowania na energię z konwencjonalnego źródła ciepła − redukuje się tym samym koszty eksploatacji oraz w sposób znaczący zmniejsza emisję CO2 do atmosfery.

  www.viessmann.pl