Funkcjonalny zestaw szczypiec wąskich

Dobre szczypce powinny wyróżniać się ergonomiczną budową i funkcjonalnością. Kamasa Tools opracowała zestaw szczypiec K 7002 o wszechstronnym zastosowaniu, wyposażonych w mocne szczęki oraz wyprofilowane rękojeści wykończone materiałem antypoślizgowym.

Rękojeści narzędzi pokryto materiałem antypoślizgowym. Miękka, gumowana zewnętrzna część ramion, która ma bezpośredni kontakt z dłonią, minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się narzędzia z ręki. Natomiast wewnętrzna, twarda warstwa rękojeści, zapewnia pewny chwyt. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu ramion szczypce wygodnie trzyma się w dłoni, co znacznie redukuje zmęczenie, przyczyniając się tym samym do zwiększenia zarówno komfortu, jak i wydajności wykonywanej pracy.

Precyzyjnie dobrane przełożenia i właściwie ustalone punkty podparcia układu dźwigniowego pozwalają na szybkie zaciśnięcie szczęk lub zwolnienie chwytu przy użyciu niewielkiej siły. Szczęki wykonano z mocnej stali niklowo-chromowej, odpornej na ścieranie i odkształcenia.

Szczęki szczypiec są szczególnie narażone na zużycie – podczas pracy działają w tym miejscu duże siły. Zastosowanie niewłaściwego materiału do produkcji tych elementów może doprowadzić do ich zniszczenia w trakcie wykonywanej naprawy – mówi Sebastian Konieczny z firmy Seba, wyłącznego dystrybutora narzędzi Kamasa Tools w Polsce.

Szczypce zaciskowe Kamasa Tools, wchodzące w skład zestawu, posiadają dwa rodzaje szczęk: zaokrąglone oraz wydłużone wąskie. Pierwszy typ służy do chwytania przedmiotów okrągłych, sześciokątnych czy prostokątnych. Drugi zaś nadaje się do chwytania delikatnych przedmiotów. Szczypce K 7002 występują w długości 160 mm. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie montowane lub obrabiane elementy muszą być precyzyjnie i szybko zamocowane. Wykonane zgodnie z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości, zanim trafiły do sprzedaży, zostały sprawdzone przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools – najbardziej krytyczną grupę klientów.

Więcej na www.kamasatools.com