Złączki szynowe ze sprężynową technologią połączeń Push-In

Nowa seria złączek szynowych Phoenix Contact o nazwie PIT 1,5 ma wyjątkowo wąską 3,5 mm konstrukcję i zawiera złączki w wersji przelotowej, piętrowej, do przewodów ochronnych oraz wtyczki typu Combi. Można do nich podłączyć przewody drutowe lub giętkie o przekroju od 0,14 mm2 do 1,5 mm².

Sprężynowa technologia bezpośredniego wtykania Push-In umożliwia podłączanie przewodów do złączek bez użycia narzędzi. Sam przewód pod wpływem nacisku automatycznie otwiera sprężynkę dociskową. Dzięki obniżonej o 50% sile nacisku na sprężynę, podłączenie przewodów nie było dotąd  tak łatwe, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego styku. Duża siła dociskowa sprężynki do przewodu znacznie przekracza obowiązujące normy i zapewnia wysokiej jakości, pewne połączenie przewodu w zacisku.

Aby odłączyć przewód ze złączki należy po prostu wcisnąć pomarańczowy przycisk za pomocą dowolnego narzędzia. Przycisk przenosi automatycznie siłę nacisku na sprężynkę zacisku maksymalnie ją otwierając. Pomarańczowy kolor przycisku wyraźnie identyfikuje miejsce rozłączania przewodów i zabezpiecza przed przypadkowymi pomyłkami.

Każda złączka a co za tym idzie punkt połączeniowy można w prosty sposób oznaczyć za pomocą oznaczników i drukarek Phoenix Contact. Dzięki czemu ułatwiona jest identyfikacja potencjałów. Seria złączek PIT 1,5 korzysta z zalet systemu akcesoriów Clipline complete. System ten zawiera uniwersalne dla wszystkich złączek w każdej technice połączeń mostki wtykowe do podwójnych gniazd złączek, oznaczniki i wtyczki pomiarowe.