Gedia Poland inwestuje w Nowej Soli

    Nakłady inwestycyjne Gedia Poland Sp. z o.o. wyniosą 20 mln EUR, w firmie znajdzie zatrudnienie 40 osób. Projekt składa się z czterech różnych części. Pierwsza z nich, to budowa nowej hali produkcyjnej, w której zostanie zamontowana nowoczesna prasa, kolejna – budowa nowej hali montażu części samochodowych (około 8 tys. m2), następna dotyczy zakupu nowoczesnej prasy o nacisku 1100 ton, a ostatnia to budowa linii do tłoczenia na gorąco.

    Firma zainwestowała 4 mln euro w pierwszy etap rozbudowy zakładu w Nowej Soli. Inwestycja dotyczy budowy nowej hali montażu, w której uruchomione zostaną procesy realizowane dotychczas w zakładach w Kożuchowie oraz Nowej Soli. W trzynawowej hali, obejmującej blisko 9.800m2 realizowane będą niebawem także nowe projekty dla przemysłu samochodowego oparte między innymi o technologię spawania aluminium jako nowej techniki łączenia.

    Najnowszy obiekt pozwoli na realizację poprawnej organizacji procesowej zakładu. Inwestycja ta poprawi logistykę wewnętrzną – pozwoli podnieść efektywność przepływów wszystkich zasobów, w tym surowców, komponentów i wyrobów gotowych pomiędzy innymi obszarami zakładu. Po zakończonym procesie przeprowadzki Działy Tłoczni, Montażu oraz Logistyki zwiększą swoją autonomię.

    Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt podniesienia standardu pracy pracowników zatrudnionych w Dziale Montażu. Dzięki mechanicznej wentylacji oraz zwiększonej kubaturze hali poprawią się warunki pracy zatrudnionych tam 300 osób. Gedia Poland to największy prywatny pracodawca w Nowej Soli. Obecnie w zakładzie pracuje 970 osób. W rankingu największych polskich pracodawców mieści się na pozycji 418 i jest jedną z dwóch spółek województwa lubuskiego, która znalazła się w tym rankingu.

    W drugiej połowie roku 2011 oraz w pierwszych dwóch kwartałach roku 2012 spółka ma zamiar zainwestować dodatkowe środki na dalszą rozbudowę zakładu.