Grupa IP – konferencja na słodko

  Wawel przeniesiony poza Kraków

  Grupa firm inżynierskich: IP System Control oraz IP System Technologia, pod wspólną nazwą Grupa IP System, specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie instalacji technologicznych, maszyn i urządzeń oraz automatyki przemysłowej, wraz z firmą Schwarte – Milfor, producentem i dostawcą urządzeń typu zbiornikowego – w dniach 19 – 20 maja br. w Rosnówku k. Poznania zorganizowała konferencję pod nazwą „Systemy technologiczne i automatyzacja procesów produkcji w przemyśle czekoladowo-cukierniczym. Rozwiązania i trendy”.

  W konferencji udział wzięli przedstawiciele takich firm, jak Nestle, Jutrzenka S.A., PPHU Lumar, PEPEES S.A., Cadbury Wedel sp. z o.o., FPC Kaliszanka sp. z o.o., LEAF Poland, Kujawianka sp. z o.o., SP Cukry Nyskie, Hero Polska sp. z o.o., CHIM TECH, GRYF S.A., Słowianka, ZWC MIŚ, Ferrero Polska sp. z o.o., PPHU Bomilla, a także przedstawiciele świata nauki: prof. Bogusław Król i dr Dorota Żyżelewicz z Politechniki Łódzkiej oraz prof. Ewa Nebesny, która dla CE Polska powiedziała: 

  – Pracowałam w Wedlu, więc tym lepiej rozumiem korzyści wynikające ze współpracy przemysłu z nauką. Konferencja w Delicjuszu stanowi rzadki, niestety, przykład takiej współpracy. 

  Przemysław Stojczyk, prezes IP System Technologia, powiedział: – Wiele firm często interesuje, co słychać u konkurencji? Dzięki tej konferencji mogliśmy stworzyć forum, gdzie rozmowy w kuluarach stają się polem do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz okazją do zdobywania wiedzy na temat tendencji rynkowych.

  – Taki bezpośredni kontakt inżynierów praktyków jest najskuteczniejszy i nic go nie zastąpi – dodaje prezes Stojczyk. – Zasadą pracy Grupy IP System oraz firmy Schwarte – Milfor jest uwzględnianie indywidualnego stylu technologicznego obsługiwanych firm. W relacjach z klientem niczego się nie narzuca, ale stara się jak najlepiej zrozumieć specyfikę danego kontrahenta. 

  Ryszard Leśniak, wiceprezes SP Cukry Nyskie na konferencję przyjechał z dwóch powodów: 

  – Po pierwsze w dzisiejszej dobie firmy cukiernicze pilnie strzegą swoich tajemnic. Konkurujemy między sobą. Istnieje jednak potrzeba wymiany myśli i doświadczeń na niektórych płaszczyznach. Po drugie są wspólne sprawy, które powinny jednoczyć branżę cukierniczą, niezbędny jest przepływ strategicznych informacji – a od wielu lat takich spotkań nie było. Ta konferencja zmienia ten stan rzeczy. 

  Zestaw demonstracyjny zasad transportu pneumatycznego. Został wykonany w taki sposób, że niewidoczne w prawdziwych urządzeniach elementy są przezroczyste. Dzięki temu model umożliwia obejrzenie tego, co znajduje się wewnątrz urządzenia i jak przebiegają procesy technologiczne (np. praca wirników, transport). Model jest pracą dyplomową mgr. inż. Mariusza Słomińskiego, sfinansowaną przez Grupę IP System.

  Firma Wawel produkuje codziennie kilkadziesiąt ton półproduktów – można było usłyszeć w kuluarach od jednego z konkurentów. 

  – Wawel jest jednym z klientów Grupy IP System – opowiada prezes IP System Technologia Przemysław Stojczyk. Dostarczamy tej firmie całe surowcowe zaopatrzenie linii produkcyjnych, a mianowicie stacje silosów oraz stacje przyjęcia, rozładunku i transportu surowców wewnątrz zakładu. Ten potężny system będzie obsługiwany przez komputerowy system sterowania i zarządzania produkcją, który od podstaw zbudowali nasi inżynierowie. Bierzemy udział w „przeprowadzce” Wawelu z Krakowa do niedalekich Dobczyc. 

  Rok temu odbyła się pierwsza konferencja przygotowana przez Grupę IP System. Za rok będzie kolejna – trzecia – nad czym już teraz pracują organizatorzy, i na którą czekają uczestnicy.

  Autor: Stanisław Szałapak