Hansford Sensors – Przenośny miernik drgań

  Do szerokiej gamy obecnych produktów Hansford Sensors – brytyjskiego producenta rozwiązań służących do monitorowania drgań, dołączył nowy przenośny miernik drgań.

  Miernik HS-620 to kompaktowy, przenośny, cyfrowy przyrząd z podświetlanym wyświetlaczem, służący do ręcznych pomiarów. Przeznaczony jest dla techników utrzymania ruchu w celu monitorowania poziomu drgań na ważnych maszynach/instalacjach przemysłowych, a także bardzo pomocny w identyfikacji problemów i uniknięciu przyszłych awarii.

  Ten nowy zestaw monitorowania drgań stanowi  niezastąpione narzędzie dla inżynierów w monitorowaniu  tendencji zmian poziomu drgań na silnikach, pompach,  przekładniach, wentylatorach i wszystkich maszynach wirnikowych. Miernik jest bardzo poręcznym, łatwym w obsłudze podstawowym narzędziem pomiaru drgań dla diagnostów oraz osób rozpoczynających monitorowanie stanu maszyn w swoich zakładach.

  Urządzenie jest zgodne z normą ISO 10816-3 i może mierzyć stan łożysk tocznych, poziom prędkości, przyspieszenia i przemieszczenia drgań, na każdej z czterech grup maszyn wyspecyfikowanych w normie ISO, począwszy od dużych maszyn 300 KW (Grupa 1) do prostych pomp  15 KW (Grupa 4). Miernik umożliwia automatyczne sprawdzenie stanu maszyny zgodnie z wbudowanymi progami poziomów drgań i określa go jako „Ok.”, „Ostrzeżenie” i „Zagrożenie”. Dodatkowo użytkownik ma możliwość sprawdzenia stanu łożysk tocznych po określeniu prędkości obrotowej maszyny.

  HS – 620 jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym, który  zapewnia 48 godzin ciągłej pracy, a o stanie baterii użytkownik jest informowany na wyświetlaczu. Urządzenie automatycznie wyłącza się po 3 minutach w celu oszczędności baterii.

  Cały  zestaw zapakowany w ochronnej walizce zawiera: miernik drgań, czujnik drgań, stopkę magnetyczną , przystawkę do badania drgań pomiędzy żebrami obudów silników elektrycznych, kabel, ładowarkę sieciową i samochodową, instrukcję obsługi.

  www.hansfordsensors.pl