HPS 2010

    Zakończyła się 8. edycja Międzynarodowych Targów Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HPS 2010. Na powierzchni ponad 3500 m² ofertę zaprezentowało ponad 150 firm z Anglii, Czech, Danii, Niemiec, Izraela, Korei, USA, Portugalii, Szwecji, Rumunii, Włoch, Rosji i Polski. Podczas trwających 3 dni targów 3,5 tys. odwiedzających miało okazję zapoznać się z kompleksową ofertą dostępną na rynku międzynarodowym m.in. w zakresie elementów i systemów hydraulicznych i pneumatycznych, sterowników, napędów elektrycznych, systemów automatycznego sterowania, hydrauliki siłowej, filtracji, technik pomiarowych i laboratoryjnych, usług inżynierskich, doradztwa technicznego, projektowania i modernizacji systemów automatyzacji produkcji.

    Honorowy Patronat nad targami objął Minister Gospodarki, Wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak, Europejski Komitet Hydrauliki i Pneumatyki CETOP (the European Fluid Power Committee) oraz Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych.

    Równolegle z wystawą zorganizowane zostało seminarium naukowo-techniczne pt. „Krajowy, europejski i globalny sektor hydrauliki i pneumatyki maszynowej w okresie przezwyciężania kryzysu”.

    Targom towarzyszyły dwa konkursy: „Stoisko HPS 2010” oraz „Produkt HPS 2010”.

    www.mtk.katowice.pl