Igus – Prowadnice „DryLin W“ z regulowanym luzem łożyskowym

    Firma igus GmbH, Kolonia, wprowadziła na rynek nową prowadnicę liniową „DryLin W“ z funkcją „turn-to-fit“ do ręcznego nastawiania luzu. „Turn“ oznacza „obracać“, a „fit“ znaczy „pasujący“, a więc na żądany wymiar. Swoją premierę nowa jednostka liniowa miała na targach „Motek 2008.  

    Użytkownik sam definiuje luz za pomocą klucza imbusowego lub też jednostka jest na życzenie wstępnie nastawiona bez luzu. Poprzez obracanie umieszczonej z boku radełkowanej śruby nastawczej istnieje możliwość nastawienia tolerancji bezobsługowego systemu „DryLin W“ na całej długości łożyskowania. Zmiana regulacji realizowana jest małymi krokami poprzez słyszalne i wyczuwalne zatrzaśnięcia. Następnie uzyskujemy żądane osadzenie na wale i można rozpocząć przesuw liniowy. W przypadku zużycia możliwa jest prosta deregulacja.  

    System składa się z wieloczęściowej obudowy i folii ślizgowej wykonanej z polimeru trybologicznego. Prowadnice charakteryzują się również niewielką wysokością konstrukcyjną oraz dobrymi wartościami w zakresie tarcia i ścieralności. Regulację luzu można przenieść również na gotowe do zamontowania wrzecionowe jednostki linearne i osie pasa zębatego.

    www.igus.pl