ISL – Automatyczne składowanie palet

  ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne zaprezentowało na targach Taropak 2008 nowy system do automatycznego składowania palet o nazwie Pallet Mole.

  Pallet Mole to samojezdna platforma z napędem akumulatorowym służąca do przemieszczania palet z towarami w obrębie tunelu regałowego. To innowacyjne rozwiązanie  zwiększa pojemność magazynu i oszczędza powierzchnię składowania, dzięki wyeliminowaniu korytarzy między regałami oraz maksymalnie gęstemu układaniu palet w tunelach.

  Ważną cechą Pallet Mole, jaką sobie cenią użytkownicy tego systemu, jest możliwość przeprowadzenia automatycznej inwentaryzacji, dzięki funkcji zliczania palet. Dużym atutem jest również sterowanie automatyczne platformą za pomocą pilota z możliwością integracji z WMS lub terminalem wózkowym.

   

  ###NEWS_VIDEO_1###

  Zastosowanie systemu Pallet Mole jest szczególnie uzasadnione przy składowaniu palet wg zasad FIFO i LIFO, a w szczególności w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, kosmetycznym, zakładach browarowych, chłodniach i wielu innych.

  www.isl.pl