ITM Polska: szersza ekspozycja, więcej wydarzeń

  Zainteresowanie najnowszymi produktami i technologiami dla przemysłu utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie. Widoczne było to m.in. podczas ubiegłorocznych targów ITM Polska – przez ekspozycję blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych przewinęło się 16 017 zwiedzających. Prognozy na rok 2014 są jeszcze lepsze, dlatego warto zajrzeć na czerwcowe targi przemysłowe, by sprawdzić najnowsze trendy oraz produkty.

  W ramach tegorocznej edycji ITM Polska (3-6 czerwca) organizatorzy zapowiadają kilka zmian. Po pierwsze – uruchomiono już po modernizacji pawilon 8a. Dzięki inwestycjom został on przystosowany do budowy nowoczesnych stoisk piętrowych – dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m aż do 10 m. To oznacza, że „czteropak”, w którym wystawcy targów ITM Polska prezentowali ofertę z zakresu obróbki-skrawaniem (salon Mach-Tool), zwiększył swoją powierzchnię wystawienniczą do 12.000 m2 brutto. Modernizacja znacznie wpłynęła na atrakcyjność czterech pawilonów – jak twierdzi Joanna Kucharska, dyrektor ITM Polska – w ramach salonu Mach-Tool zostały dla wystawców ostatnie już wolne miejsca.  

  Ekspozycję salonu mają wzbogacić także przestrzenie specjalne: utrzymanie ruchu, Cax Innovation oraz CAD/ CAM.

  Kolejny smaczek to wystąpienie indyjskie – po raz pierwszy na ITM Polska będzie można zapoznać się z ofertą firm z Indii dedykowaną dla kilku gałęzi przemysłu.

  Dodatkowo tegorocznym targom przemysłowym w Poznaniu towarzyszyć będzie nowe wydarzenie – Forum Odlewnicze FOCAST. Jest ono dedykowane odlewniom, producentom maszyn i urządzeń, dostawcom komponentów, usługodawcom oraz przedstawicielom nauki. W ramach tego projektu planowana jest prezentacja odlewów, komponentów i technologii, m.in. odlewów żeliwnych, staliwnych i ze stopów metali nieżelaznych, odkuwek, materiały formierskie, odlewy artystyczne, piece i materiały w ramach obróbki cieplnej odlewów, a także projektowanie i wytwarzanie maszyn, urządzeń i całych linii dla odlewnictwa, techniki pomiarowe i metody badania materiałów czy też automatyzacja procesów.

  Forum FOCAST wspierają m.in. firmy: BiTech, DISA Industries, HÜTTENES-ALBERTUS, Swan Shephard, Guss-ex, Metal Minerale, Silsop, Technical, Frech Polska, FerroTerm, Odlewnia Drawski.

  Innowacje dla optymalizacji produkcji

  Wzrost wydajności pracy o 20-30%? Zmniejszenie kosztu wytworzenia o 10-15%? Jest to możliwe z udziałem najnowszych technologii wykorzystanych w maszynach i urządzeniach, a te obejrzeć z bliska można na targach ITM Polska. W Poznaniu wystawcy prezentują ofertę dla takich branż, jak maszynowa, motoryzacyjna, zbrojeniowa, energetyka, czy kolejnictwo. Część urządzeń oraz narzędzi można przetestować już na samych targach – taką możliwość dają interaktywne przestrzenie: Poligon Umiejętności (w ramach salonu Technologii Obróbki Powierzchni Surfex) oraz Akademia Spawania (w ramach salonu Welding).

  Ekspozycję ITM Polska uatrakcyjni, oprócz cyklicznych wydarzeń takich jak Forum Inżynierskie, seminarium Stowarzyszenia Stal Nierdzewna czy seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjniej, także II Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska” 1989 – 2014. Unikatowe w skali kraju wydarzenie, które jest formą podsumowania i uczczenia 25 lat wolnej Polski, odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich między 2 a 15 czerwca 2014 r. Patronat nad wystawą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

  Więcej informacji na www.machtool.mtp.pl