Kamera mikrobolometryczna VIGOcam v50

  VIGOcam v50 to najnowszej generacji kamera mikrobolometryczna zbudowana na bazie detektora o wymiarach 384×288 pikseli. Rozmiar pixela wynosi 35×35 µm, co w porównaniu ze starszą technologią 50 µm daje wyższą rozdzielczość przestrzenną 1 mrad. W kamerze zastosowano doskonałej jakości obiektyw radiometryczny. Dzięki któremu rozdzielczość termiczna NETD@ 30oC wynosi 0,07oC.

  Kamera ma kompaktową konstrukcję – niewielkie rozmiary (11,8×15,5×7,3 cm bez obiektywu) i masę (1,5 kg z obiektywem). Pracę z kamerą ułatwia również kolorowy wyświetlacz LCD 3,5” z możliwością regulacji położenia. Służy on do wizualizacji obrazu termicznego i widzialnego (wbudowana kamera video) oraz komunikacji z kamerą. Częstotliwość obrazu termicznego wynosi 30/60 Hz. Obrazy, sekwencje termograficzne oraz video wraz z notatkami głosowymi można zapisywać na karcie SD (karta 2 GB w zestawie). Wskaźnik laserowy kamery ułatwia lokalizację obiektów.

  Kamera może komunikować się z komputerem PC poprzez port Ethernet. Wyjście VIDEO umożliwia prezentację obrazu na monitorze TV i innych urządzeniach tj. rzutnik komputerowy czy magnetowid. Wyzwolenie zapisu może odbywać się ręcznie, zewnętrznym sygnałem sterującym CMOS 3,3 V lub sygnałem radiowym (pilot ze wzorcem temperatury – opcjonalnie). Elementy zestawu kamery przechowywane są w walizce transportowej odpornej na udary i inne czynniki zewnętrzne. Znajdują się tam, oprócz elementów wymienionych powyżej, dwa akumulatory Li-jon o pojemności 1800mAh pozwalające na autonomiczną prace kamery do 6 godzin. Kamerę można również zasilać zasilaczem wtyczkowym lub przy pomocy adaptera z gniazda zapalniczki w samochodzie (obydwa w zestawie).

  Kamera VIGOcam v50 ma możliwość łączenia obrazu termograficznego z obrazem pochodzącym z wbudowanej kamery wideo. Dostępne są dwa tryby miksowania obrazów – mieszanie obrazu termograficznego i wizyjnego oraz tryb wykrywania obszarów o temperaturze przekraczającej zadany limit.

  Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się oprogramowanie THERM v50. Oprogramowanie służy do akwizycji i analizy danych uzyskanych z kamery (zdjęcia, sekwencje zdjęć, notatki głosowe i pisemne). Możliwe jest również tworzenie raportów, zawierających: nazwy termogramów, godziny, daty rejestracji, emisyjność, temperatury ekstremalne i średnie z obszarów. Dane są pobierane automatycznie z zarejestrowanych plików.

  Kamerę termograficzną VIGOcam v50 można stosować wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dokładne zobrazowanie rozkładu temperatury.

  www.v50.vigo.com.pl