Kolejne zlecenie APS na Siekierkach

    Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie (APS) podpisała kolejny kontrakt na modernizację Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Kontrakt z Vattenfall Heat Poland dotyczy drugiego etapu prac modernizacyjnych, na które przeprowadzono odrębny przetarg. Pierwszy również wygrała APS. Wartość kontraktu obwarowano klauzulą poufności. Wiadomo, że kwota jest „siedmiocyfrowa”.

    W Siekierkach APS ma do końca 2011 r. wykonać m.in. układy elektryczne oraz układy aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki na modernizowanych urządzeniach nawęglania.

    – Układy nawęglania obejmują zwałowarko – ładowarki oraz taśmociągi transportowe, do których montujemy układy zasilania, zabezpieczeń elektrycznych, a także czujniki poprawności pracy. Całość zwieńcza mikroprocesorowy system sterowania i nadzoru. Ponieważ jest to kolejna modernizacja układu nawęglania, wykonywana przez naszą firmę, zakładamy, że poradzimy sobie z tym zadaniem jeszcze lepiej niż poprzednio – mówi prezes APS Bogusław Łącki.

    Proces realizacji inwestycji został już uruchomiony, APS rozpoczęła prace nad oprogramowaniem sterowników, a wkrótce ruszą prace monterskie. Termin realizacji to czwarty kwartał 2011 r.

    APS oferuje usługi w zakresie automatyki przemysłowej: projektowania i programowania systemów sterowania, jak również budowania nowych i modernizowania istniejących układów zasilania w przemyśle. Spółka jest notowana na NewConnect.