Kompleksowe działania serwisowe

    W celu zminimalizowania ryzyka przestoju na skutek awarii pompy warto wdrożyć plan prewencyjnych czynności serwisowych, które będą wykonywane według z góry ustalonego przez dostawcę harmonogramu, przy jednoczesnym wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych. Tylko przy takim podejściu do użytkowania urządzeń możliwe jest opracowanie dokładnego budżetu, zaplanowanie przerw w produkcji oraz obniżenie kosztów operacyjnych w dłuższym okresie.

    Należy pamiętać, że wysokiej jakości, oryginalne części zamienne gwarantują bezpieczne, efektywne i ciągłe działanie urządzenia oraz zapobiegają powstawaniu awarii. Stosowanie zamienników, co do których nie ma pewności, może spowodować straty w produkcji i obniżenie zysków zakładu.

    Warto podkreślić, że coraz częściej firmy dążące do poprawienia efektywności produkcji poszukują nie dostawcy części zamiennych, ale partnera, który jest ekspertem w dziedzinie obsługi serwisowej. Kogoś, kto patrzy na zagadnienie serwisu w sposób kompleksowy. Kogoś, kto dba o efektywność procesów i szuka sposobów redukcji kosztów procesu.

    Autor: Maciej Głogowski, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych, Alfa Laval Polska