MAN muruje kamienie węgielne

  We wrześniu rozpoczęła się budowa dwóch nowych stacji serwisowych MAN w Gdańsku oraz we Wrocławiu. Nowe obiekty zostaną oddane do użytku w czerwcu 2010 r.

  Łączna wartość inwestycji to 10 mln euro. Widać, że mimo kryzysu MAN zdecydował się na inwestowanie w nowe serwisy realizując w ten sposób swoją strategie wzrostu oraz rozwoju sieci serwisowej w Polsce.

  W nowych obiektach znajdą się nie tylko stacje serwisowe MAN, ale również biura sprzedaży MAN i Neoplan, MAN TopUsed oraz oferta usług od MAN Serwis, przez MAN Support, MAN Rental po MAN Finance.

  MAN Truck & Bus Center oferować będą usługi serwisowe 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Powierzchnia użytkowa każdego obiektu to ok. 4 000 m2. Każdy z nich posiadać będzie specjalistyczne hale warsztatowe przeznaczone do obsługi pojazdów z 5 stanowiskami naprawczymi, linią diagnostyczną i myjnią. Duży magazyn części zamiennych ma pozwalać na utrzymanie wysokich zapasów.

  W każdym z nowych Truck & Bus Center pracę znajdzie 45 osób.

  Nowe Centra w Gdańsku i we Wrocławiu wpisywać się będą w coraz gęstszą sieć serwisową MAN w Polsce. Aktualnie firma posiada 3 własne oraz 24 partnerskie stacje serwisowe.