KSB Pomaga ofiarom fal Tsunami w Azji Południowo-Wschodniej

  Ludność poszkodowana przez fale Tsunami oraz powódź w rejonie Azji Południowo-Wschodniej potrzebuje obecnie, obok środków do życia i pomocy medycznej, przede wszystkim czystej wody do picia.

  KSB – jako producent pomp, wraz ze swoimi zakładami produkcyjnymi i punktami serwisowymi w Indiach, Indonezji i Tajlandii, niesie pomoc na miejscu tragedii, dostarczając agregaty pompowe i odbudowując instalacje wodociągowe. Ponadto firma przekazała wiele agregatów pompowych oraz pozostawiła do dyspozycji centrum zarządzania kryzysowego własne ekipy serwisowe.

  W Indonezji oraz Indiach firma KSB dostarczyła bezpłatnie pompy głębinowe do odbudowywanych studni zaopatrujących w wodę pitną m.in. Sumatrę i rejon Madrasu. W południowych Indiach przekazano pompy zatapialne do bezpośredniego zastosowania w instalacjach.

  W Aceh, na północnym wzgórzu Sumatry, KSB współpracuje z firmą instalacyjną z Singapuru nad szybką odbudową systemu odsalania wody morskiej. Dla powyższej instalacji, o wydajności uzdatniania 100 m2/h wody pitnej, potrzebne są duże pompy wysokociśnieniowe, wykonane ze specjalnych stopów stali. Te agregaty pompowe o wartości 80 000 euro ofiaruje bezpłatnie KSB AG. Pompy te zostaną wykonane w trybie natychmiastowym, a następnie dostarczone transportem lotniczym w rejon dotknięty kataklizmem.

  Kolejna instalacja odsalania wody morskiej na Malediwach zostanie wykonana przy pomocy KSB.

  Ponadto spółki KSB w Indiach, Indonezji i Tajlandii już w grudniu dzięki przekazom gotówki oraz dostawie odzieży i artykułów spożywczych wspomogły miejscowe organizacje humanitarne.

  Także pracownicy spółek koncernu KSB na całym świecie zaangażowani są w akcje charytatywne na rzecz ofiar Tsunami.